Рада заборонила допуск російських спостерігачів на вибори

Сьогодні, 7 лютого, Верховна Рада України схвалила за пропозицією комітету за основу та в цілому проект закону №9524 про внесення змін до деяких законів України щодо спостереження за виборчим процесом в Україні

За відповідне рішення проголосували 232 народних депутатів, передає Depo.ua.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект №9524 розроблений із метою мінімізації ризиків та загроз втручання Росії у проведення виборів в Україні.

Так, пропонується встановити, що офіційним спостерігачем на виборах президента України, народних депутатів України та місцевих виборах не може бути:

- особа, яка є громадянином (підданим) держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом;

- особа, пропозиції щодо якої ініційовано або внесено державою, визнаною Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом.

Зазначається також, що основу нормативно-правової бази у цій сфері становлять Конституція України, закони України "Про Центральну виборчу комісію", "Про вибори президента України", "Про вибори народних депутатів України" та "Про місцеві вибори".

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат із державного бюджету України.

Нагадаємо, Комітет виборців України попереджає, що на президентських виборах у березні 2019 року можуть бути присутніми фейкові місії спостерігачів, які фінансуються Росією.

28 січня очільник Міністерства закордонних справ (МЗС) України Павло Клімкін повідомив, що його відомство не буде реєструвати офіційних спостерігачів від Росії на українських президентських виборах і сподівається такого ж рішення від Центральної виборчої комісії (ЦВК).

29 січня Україна відмовилася від спостерігачів із СНД.

4 лютого у Верховній Раді зареєстрували законопроект про неможливість участі спостерігачів з країни - агресора Росії на українських президентських і парламентських виборах.

Водночас на Росії репетують про "дискримінацію" російських спостерігачів.

Не зважаючи на це, спецпредставник США по Україні Курт Волкер пояснив, що спостерігачів із Росії можна допустити до роботи на виборах українського президента, якщо вони увійдуть до складу місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна