Росія пришле своїх спостерігачів в Україну, - росЗМІ

Росія відправить своїх спостерігачів на вибори президента в Україну в складі місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, вони прибудуть до Києва 11 лютого

Про це повідомляють джерела, передає Depo.ua з посиланням на "Коммерсант".

За даними видання, до Києва вирушать Христина Богданова з Російського фонду вільних виборів і Єлизавета Борисова з Російського громадського інституту виборчого права.

Видання наголошує, що такий вибір навряд чи випадковий, нагадавши, що українська влада "часто завертає" чоловіків віком 16-60 років. Також автори тексту вказали, що Богданова і Борисова не є співробітницями державних організацій.

Нагадаємо, 7 лютого Рада заборонила допуск російських спостерігачів на вибори.

В Організації з безпеки і співпраці в Європі висловили жаль через рішення України недопустити участі громадян Росії в місії спостереження за виборами.

Спецпредставник США щодо України Курт Волкер вважає, що спостерігачів із Росії можна допустити до роботи на виборах українського президента, якщо вони увійдуть до складу місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ.

Комітет виборців України попереджає, що на президентських виборах у березні 2019 року можуть бути присутніми фейкові місії спостерігачів, які фінансуються Росією.

28 січня очільник Міністерства закордонних справ (МЗС) України Павло Клімкін повідомив, що його відомство не буде реєструвати офіційних спостерігачів від Росії на українських президентських виборах і сподівається такого ж рішення від Центральної виборчої комісії (ЦВК).

29 січня Україна відмовилася від спостерігачів із СНД.

Тим часом на Росії репетують про "дискримінацію" російських спостерігачів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна