"Нечисть" в Раді та космічні платіжки: Топ-5 новин дня

Найважливіші новини четверга, 17-го січня

"Нечисть" в Раді та космічні платіжки: Т…

Depo.ua називає п'ять найважливіших новин цього дня.

Космічні платіжки

Кияни почали отримувати платіжки з величезними сумами за опалення. У багатьох в грудні плата за тепло раптово зросла майже в два рази. Паралельно різко збільшилися норми споживання газу для квартир і будинків без лічильників.

Та й обсяг, на який зросла вартість, непорівнянний: газ подорожчав на 23%, а в квитанціях мова йде майже 100%.

Зокрема, одній киянці за опалення квартири у грудні прийшла платіжка на більш ніж 950 гривень. Хоча за листопад вона заплатила трохи менше 600 гривень.

Причому, підвищені тарифи на опалення почали діяти лише з 1 січня 2019 року, а за грудень платіжки нараховували ще за старими тарифами, які більш ніж 20 % менші ніж діючі.

У свою чергу на сторінці спільноти "Життя Мінського масиву - Оболонський" район пишуть, що деяким місцевим мешканцям прийшли й завищені платіжки за газ. Мовляв, плата у порівнянні з минулим місяцем збільшилася ледь не втричі.

В "Нафтогазі" відреагували: назвали все провокаціями екс-регіоналів. Мовляв, вони створюють провокації перед виборами, розсилаючи киянам через підконтрольних посередників платіжки за газ із занадто великими рахунками.

"Кияни, а хто з вас отримав вчора платіжки за газ від "КиївГазЕнерджі" (дочірня компанія "Київгазу" - ред) із суттєво збільшеним тарифом? Будемо вдячні за скріншоти рахунків", - просить НАК.

"Нафтогаз" пояснив, що таким чином вже вкотре приватні посередники, підконтрольні колишнім "регіоналам", створюють провокації перед виборами.

"Кажуть, у них якась прикра опєчатка закралася", - кажуть у прес-службі.

Окрім цього, в Кропивницькому дві компанії - постачальники газу - завищили показники споживання палива та привласнили державні кошти. Йдеться про 200 мільйонів гривень, що виділено на субсидії.

Споживачам доводиться вистоювати у довжелезних чергах, аби повернути гроші.

Марія Ларченко прийшла аби повернути більше тисячі гривень, які перевела на старі рахунки – "Центргазу".

"Виявляється кілька місяців треба було платити за новими, я вважаю, це можна було зробити більш автоматизовано, все комп'ютерно можна було цей натовп не створювати особливо в епідемію грипу", - говорить Марія Ларченко, жителька Кропивницького.

"У мене переплата за минулий рік 1800, перейшли на "Нафтогаз", викупив, зняли мені, виставили рахунки, а не врахували переплату, не знаю що тепер робити, нехай пояснять, де мої 1800 гривень", - говорить Вікторія Федорівна, пенсіонерка.

Безлад виник через зміну постачальника. Досі ним був "Центргаз", що належить НАК "Нафтогазу". Та з першого листопада той замінив одного свого постачальника на іншого, але теж свого. Тепер ці функції виконує - "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України".

"Нафтогаз Україна", який отримав з кінця минулого року, з листопада місяця, можливість управляти цією компанією і постачати газ населенню, виявився неспроможним забезпечити процес власне як і перерахунок субсидій з бюджету в рахунок газу спожитого, так і відповідного обліку споживачів, які отримують газ так і відповідно переведення, переоформлення точніше нових договорів з компанією, яка колись постачала газ", - говорить експерт з питань енергетики Юрій Корольчук.

Пояснити, чому люди не можуть скористатися субсидіями і чому не враховуються суми, переплачені попередникам, у новій Газопостачальній компанії – не змогли.

"На жаль, податкове законодавство передбачає що кожен власник особового рахунку має особисто розпорядитись цими коштами, і за нього це ніхто зробити не може, також податкове законодавство має певні вимоги до повернення цих коштів", - говорить Сергій Дробко, заступник директора філії ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" у Кропивницькому.

Експерти з питань енергетики заявляють: насправді все просто. За їхніми словами, газопостачальні компанії створили корупційну схему, яка має зацікавити правоохоронні органи. Зокрема перевищили споживання газу майже на 10 мільйонів кубометрів, крім того списали 200 мільйонів гривень невикористаних субсидій. "Нафтогаз України" їх фактично забрав у споживачів і оплатив ними частину боргів попереднього постачальника "Центргаз", - це державні гроші субсидії і їх нецільове використання, це фактично кримінальний злочин, тобто це - розтрата державного майна, якщо так сказати", - говорить Корольчук.

"Вийшло таким чином, що колишній постачальник, використавши гроші субсідіантов, розрахувався з боргами перед НАК "Нафтогаз України", а після цього прийшла компанія НАК "Нафтогаз України" і, відповідно, начебто як "Нафтогазу" ніхто не повинен, а в той же час у людей виникли величезні борги, тобто ті гроші, які були оплачені раніше, і субсидії, які були призначені раніше, знайти їх зараз практично неможливо", - говорить Валентин Землянський, експерт з питань енергетики.

Таку схему "Нафтогаз" планує запровадити по всій країні - стверджують експерти. А розплачуватись за неї доведеться - споживачам.

Закон для ПЦУ і "нечисть в Раді"

Верховна рада України з другої спроби підтримала доопрацьований законопроект №4128-д "Про внесення змін до деяких законів щодо підлеглості релігійних організацій та процедури їх державної реєстрації зі статусом юридичної особи"

За відповідне рішення проголосувало 229 депутатів. З першої спроби прийняти закон не вийшло - він набрав лише 223 голоси, після чого депутати проголосували за повернення до розгляду документа.

В перерві між голосуваннями народний депутат Вадим Новинський підійшов до спікера парламенту Андрія Парубія і спробував щось йому довести і заперечити, на що отримав однозначну відповідь: "Відійди від мене, нечисть!".

Все, що потрібно знати про голосування та закон, дізнавайтеся в наших матеріалах.

Читайте також: Дивна "Батьківщина" та нардепи Клічка: Хто голосував за закон про перехід релігійних громад до ПЦУ

Читайте також: Закон для ПЦУ: Як держава ледь не програла церковний бій лобістам УПЦ МП

Порошенко таки піде в президенти

Президент Петро Порошенко заявить про висунення на другий термін 2 лютого.

"Президент оголосить про висунення на другий термін 2 лютого. Буде великий форум з висунення єдиного кандидата від демократичних сил. Там і заявить", – сказав співрозмовник у керівництві БПП.

Він нагадав, що, згідно з чинним законодавством, кандидати в президенти можуть подавати документи для реєстрації в ЦВК до 3 лютого включно.

"Як відомо, Юлія Тимошенко заявить про участь у виборах на День Соборності 22 січня. Порошенко ж це зробить на початку лютого", – додав депутат.

Також, з його слів, "фішкою" Порошенка на виборах, окрім Томосу і монетизації субсидій, стане "підвищення пенсій на 17-20% з березня поточного року".

Розкрадання в "Укрзалізниці"

Національне антикорупційне бюро ще 15 січня повідомило сімом особам про підозру у заволодінні 93,3 мільйона гривень "Укрзалізниці".

Також вживаються заходи для встановлення майна, яке належить підозрюваним, для накладення арешту з метою забезпечення можливості відшкодування завданих збитків та можливої конфіскації.

За даними прес-служби НАБУ, які вона оприлюднила сьогодні, йдеться про таких посадовців:

- голову правління – гендиректора та першого заступника гендиректора виробника стрілочної продукції;

- засновника – директора фіктивної компанії-переможця торгів;

- директора компанії-посередника;

- трьох співробітників філії "Центр забезпечення виробництва" ПАТ "Українська залізниця".

Як встановило слідство, підозрювані впродовж грудня 2015–березня 2017 років організували закупівлю "Укрзалізницею" стрілочної продукції за завищеними цінами із залученням підконтрольних підприємств-посередників.

Трьох осіб – двох посадовців підприємства-виробника та керівника компанії-посередника – затримано.

Наразі вирішується питання обрання підозрюваним запобіжного заходу. Також встановлюються інші особи, причетні до вчинення злочину.

Крім того, детективи НАБУ підготували проект подання на зняття недоторканності та притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата, який, за даними слідства, є організатором зазначеної корупційної схеми.

Ім'я депутата бюро не називає. Але в ЗМІ припускають, що йдеться про народного депутата Ярослава Дубневича, для якого НАБУ та САП підготували в ГПУ подання у Верховну Раду для зняття недоторканності. Втім доказів цього немає.

У виданні "Залізниця без корупції" уточнили, що підозра оголошена:

– голові правління – генеральному директору виробника стрілочної продукції (ПАТ "Дніпропетровський стрілочний завод") за ч.5 ст.27 ч.5 ст.191 КК України;

– першому заступнику генерального директора виробника стрілочної продукції за ч.5 ст.27 ч.5 ст.191 КК України;

– засновнику – директору фіктивної компанії-переможця торгів (ч.2 ст.27, ч.5 ст.191, ч.2 ст.27, ч.2 ст.28, ч.1 ст.205, ч.1 ст.366 КК України);

– директора компанії-посередника (ч.2 ст.27, ч.5 ст.191 КК України);

– трьом співробітників Філії Центр забезпечення виробництва ПАТ "Українська залізниця" (ч.2 ст.27, ч.3 ст.358 та ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 КК України).

Ліквідація монополії для Міноборони

Верховна Рада ухвалила в другому читанні проект закону № 9122 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення закупівлі продукції, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом.

До документу було лише 23 правки, 19 з яких врахували.

Законопроект пропонує дозволити державним замовникам з державного оборонного замовлення безпосередньо здійснювати закупівлю продукції, робіт та послуг оборонного призначення за імпортом.

Читайте також: Мінус "Укроборонпрому": Що Міноборони зможе напряму купувати в США

Це оптимізує процес та пришвидшить закупівлі за імпортом у разі такої потреби, а також зекономить кошти за рахунок відсутності плати за посередницькі послуги. Зазначимо, зараз імпортом озброєння в Україні займаються посередницькі структури "Укрспецекспорту".

Ухвалити цей закон Україну закликали США, які на 2019 рік США заклали в своєму бюджеті $250 млн для України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme