Дивна "Батьківщина" та нардепи Кличка: Хто голосував за закон про перехід релігійних громад до ПЦУ

Верховна рада України з другої спроби підтримала доопрацьований законопроект №4128-д "Про внесення змін до деяких законів щодо підлеглості релігійних організацій та процедури їх державної реєстрації зі статусом юридичної особи"

Дивна "Батьківщина" та нардепи Кличка: Х…

За відповідне рішення проголосувало 229 депутатів. З першої спроби прийняти закон не вийшло - він набрав лише 223 голоси, після чого депутати проголосували за повернення до розгляду документа.

В перерві між голосуваннями народний депутат Вадим Новинський підійшов до спікера парламенту Андрія Парубія і спробував щось йому довести і заперечити, на що отримав однозначну відповідь: "Відійди від мене, нечисть!".

Що передбачається Законом

Закон, який проголосувала Рада, передбачає, що рішення про зміну підлеглості або відповідних змін та доповнень до статуту ухвалюється загальними зборами релігійної громади та не менш як двома третинами від її складу. Зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміст права власності та інших речових прав таких релігійних громад. Це нівелює всі претензії УПЦ МП, практично 70 громад якої перейшло в ПЦУ на сьогодні, що громади діють всупереч правилам. І ухвалюють рішення без священиків.

"Частина громади, не згідна з рішенням про зміну підлеглості, має право утворити нову громаду і укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їхнім власником (користувачем)", - йдеться у документі.

Також проектом уточнюється перелік документів, необхідних для реєстрації статуту релігійної громади.

"Для реєстрації статуту релігійної громади у новій редакції до органу реєстрації статуту має бути подана: заява за підписом керівника; статут (положення) релігійної громади у новій редакції. До статуту у новій редакції додатково мають бути подані: засвідчена копія протоколу (або витяг з протоколу) загальних зборів", - вказано у тексті.

Окрім цього сказано, що у випадку зміни місцезнаходження релігійної громади має бути подано засвідчену копію документа про право власності або користування приміщенням.

Окрім того, законом вносяться зміни до статті про власність релігійних організацій, якими забороняється продаж майна до завершення процедури підлеглості громади.

"Забороняється вчиняти будь-які дії, наслідком яких може стати відчуження майна релігійної організації, зокрема його продаж, обмін, застава, встановлення іпотеки, безоплатна передача у власність та управління інших осіб, до завершення процедури зміни підлеглості у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним об'єднанням", - свідчить закон.

Закон вступить в силу на наступний день після офіційного опублікування.

Хто і як голосував

У БПП "За" голосували 229, ще 35 були "проти", не голосували 40 народних обранців, а утрималися двоє.

Досить цікаво, що не підтримали або ж були відсутні на голосуванні за важливий законопроект кілька депутатів, котрих відносять до орбіти Кличка. Не голосував нардеп Дмитро Білоцерківець, були відсутні Валерій Іщенко, Артур Палатний, Марія Матіос та Павло Різаненко. Також не голосували Оксана Продан та Геннадій Ткачук. Натомість Ольга Бєлькова проголосувала "За", як і Роман Романюк.

"Народний фронт" дав 65 голосів "За". 11 нардепів були відсутні, не голосували четверо, а 1 утримався.

Набагато більше здивувала "Батьківщина". Особливо, якщо порівняти перше голосування за законопроект, потім голоси за повернення до розгляду і другу спробу.

Перший раз партія Тимошенко знайшла лише 9 голосів "За". При цьому була відсутня Альона Шкрум, а Сергій Євтушок був "За". Законопроект не пройшов, набравши 223 голоси. Наступне голосування - за повернення. "Батьківщина" дає 10 голосів "За". І серед прихильників з'являється Шкрум. Саме її голос збільшує на одиницю показник "Батьківщини". Законопроект повертають в Раду і далі слідує ще одне голосування, вже більш успішне. "Батьківщина" знову дає 9 голосів "За". На цей раз "пропадає" депутат Євтушок, а Шкрум голосує "За".

Лідерка ж "Батьківщини" Тимошенко підтримує законопроект. Інакше і бути не могло перед президентськими виборами.

Група "Воля народу" знайшла 5 голосів "За". Ще 3 нардепів не голосували, а 11 були відсутні.

Цікаво, що в першому голосуванні за законопроект там знайшли 6 голосів "За", повернення вже підтримали 4 нардепи. У порівнянні з першим голосуванням до другого "зник" нардеп Пономарьов. Не голосував Микитась.

Радикали Ляшка в підсумку дали 17 голосів "За", відсутніми були тільки 4 нардепи.

У "Відродженні" лише один народний обранець підтримав релігійний закон - Яценко Антон. Хоча в першій спробі окрім нього голосував "За" пан Кулініч, який потім десь зник.

"Самопоміч" дала 18 голосів "За", ще 8 нардепів були відсутні. Наприклад, "патріоти" Семенченко, Мірошніченко, Острікова...

"Опозиційний блок" традиційно не підтримав проект. Як і позафракційні вигнанці - Бойко, Іоффе, Льовочкін, Дунаєв, Безбах.

Всього позафракційні дали 30 голосів "За", 21 нардеп був відсутній, 5 - проти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme