НАБУ назвало імена адвокатів-спільників Онищенка

Національне антикорупційне бюро оприлюднило прізвища адвокатів, які входять до злочинної групи депутата Олександра Онищенка
Depo.Влада
6 липня 2016 23:45
ФОТО: depo.ua

У прес-службі відомства повідомили, що відмивати гроші політику допомагало троє осіб, які мали право займатися адвокатською діяльністю, передає depo.ua.

Згідно з інформацією НАБУ, адвокати Циганков, Копусь та Маковський "здійснювали реєстрацію фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності та супроводжували їх незаконну діяльність, спрямовану на конвертацію в готівку коштів, отриманих від реалізації природного газу, видобутого в межах спільної діяльності з ПАТ "Укргазвидобування".

"Із зазначених трьох адвокатів, за місцем проживання та роботи яких проводилися обшуки, представництво інтересів підозрюваних у так званій "справі Онищенка" здійснює лише адвокат Циганков", - сказано у повідомленні.

"Під час досудового розслідування встановлено, що з його офісу здійснювалось безпосереднє управління коштами, отриманими внаслідок злочинної діяльності з перепродажу державного газу. При цьому Циганков, зловживаючи наданими законодавством адвокатськими гарантіями, перераховував з рахунків фіктивних підприємств кошти на власний розрахунковий рахунок", - додали у відомстві.
За інформацією НАБУ, представництво інтересів Онищенка здійснює АО "Авер Лекс", до якого жоден із зазначених вище адвокатів не входить.

"Будь-які слідчі дії щодо адвокатів обʼєднання "Авер Лекс" не проводились", - зазначили у відомстві.

На причетність до "справи Онищенка" слідчі перевіряють й інших осіб, в тому числі адвокатів.

Нагадаємо, що 5 липня Рада дала дозвіл на притягнення Онищенка до кримінальної відповідальності, його затримання і арешт. ГПУ уже готує підозру цьому нардепу

За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

До 20 червня суд арештував на 60 днів всіх 10 осіб, затриманих 15 червня у "газовій справі", в якій фігурує нардеп Онищенко

Наразі Онищенко перебуває в Австрії. 

Слідчі здійснили 21 обшук, серед яких вісім обшуків у приміщеннях та автомобілях, що належать чи використовуються адвокатами Циганковим, Копусь та Маковським.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада