Конкурси для держслужбовців: У Раді підтримали правки Зеленського щодо повноважень Вітренка

Комітет Верховної Ради розглянув у позачерговому порядку вето президента Володимира Зеленського щодо закону №4531 про конкурси для держслужбовців і підтримав правки, які можуть розширити повноваження в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
Конкурси для держслужбовців: У Раді підт…
Фото: Прес-служба президента

Про це повідомив народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура у своєму Telegram, передає Depo.ua.

"Комітет із питань організації державної влади (комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, – ред.) у позачерговому порядку сьогодні вранці розглянув вето президента з пропозиціями щодо законопроекту про державну службу", – йдеться у дописі.

Зазначається, що по всіх пропозиціях Зеленського ухвалили рішення "схвалити і відправити в зал".

"Із практично повною впевненістю можна сказати, що ці пропозиції будуть розглядатися сьогодні (19 лютого, – ред.) у залі Ради", – підсумував Качура.

Рада підтримала правки Зеленського щодо повноважень Вітренка

Зазначимо, що раніше Зеленський пояснив, чому наклав вето на ухвалений Радою закон.

Таке рішення стосується, зокрема, повноважень в.о. міністра. 

Зеленський ветував закон, аби розширити повноваження Вітренка

Що Зеленський хоче змінити в законі

Зеленський просить вилучити із документа норми щодо обмеження виконання повноважень заступниками міністра, якщо посада міністра є вакантною.

Уточнюється, що президент підтримує необхідність відновлення конкурсів на посади державної служби, які були призупинені через обмежувальні заходи у зв'язку з поширенням коронавірусу.

Водночас Зеленський звертає увагу Ради, що положення, в яких ідеться про виконання першим заступником міністра чи заступниками міністра (у період, коли посада міністра є вакантною) лише окремих повноважень міністра, є неприйнятними, адже порушують конституційні норми щодо призначення за поданням прем’єр-міністра членів уряду України.

"Якщо протягом тривалого часу народні депутати не призначають міністра – а таке не раз у нас бувало, – ці норми закону призведуть до паралічу діяльності всього міністерства. У країні, яка воює та бореться з коронакризою, коли рішення треба прийняти негайно, таке неприпустимо", – наголосив Зеленський і запропонував парламенту вилучити такі норми із законопроекту.

Він зауважив також, що розраховує на повну підтримку його пропозицій з боку народних депутатів.

Водночас прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час години запитань до уряду в парламенті наголосив, що блокування зазначеного закону створює перешкоди для виплат заборгованості по зарплатам шахтарям.

Дещо згодом Качура оприлюднив текст вето Зеленського.

Вето Зеленського щодо закону про конкурси для держслужбовців

Як Зеленський хоче розширити повноваження Вітренка

Правки Зеленського до закону про конкурси для держслужбовців

Які повноваження Зеленський хоче дати в.о. міністра

Чому Вітренка раніше не змогли призначити повноцінним міністром

17 грудня Верховна Рада не підтримала призначення Юрія Вітренка на посаду першого віце-прем'єр-міністра – міністра енергетики України.

21 грудня у базі даних Національного агентства з запобігання корупції з'явилась декларація Юрія Вітренка, в якій вказується, що він претендує на посаду заступника міністра енергетики.

Пізніше перша заступниця міністра енергетики Ольга Буславець написала заяву про відставку.

Після цього Вітренка призначили в.о. міністра енергетики.

За даними ЗМІ, проголосувати за Вітренка "слуг" на засіданні фракції умовляв особисто президент Володимир Зеленський.

28 січня 2021 року опівдні комітет Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг підтримав кандидатуру Вітренка на посаду першого віце-прем’єра – міністра енергетики.

Дещо згодом 28 січня Вітренка вдруге не призначили першим віце-прем'єром й міністром енергетики.

Після цього Вітренко виклав текст свого виступу в Раді і пояснив, навіщо йому була потрібна посада міністра.

Пізніше у "слуг" пообіцяли внести кандидатуру Вітренка на міністра енергетики ще раз. Однак згодом стало відомо, що цього робити поки не будуть.

Зазначимо також, що раніше Вітренко казав, що піде у бізнес, якщо його не призначать міністром. Водночас ЗМІ дізналися, нібито Вітренку знайшли нову посаду, якщо до Кабміну він не потрапить.

Як нардепи ухвалювали законопроект про конкурси для держслужбовців

Конкурси на державну службу в Україні були припинені у зв'язку з епідемію коронавірусу у квітні 2020 року. Після цього парламент декілька разів працював над їх поверненням, але остаточно це узгодили лише цього тижня.

16 лютого Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому проект закону №4531 щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби.

Під час розгляду закону, "слуги народу" хотіли протягти серед нардепів поправки №7 та №10 до законопроекту №4531. Вони передбачали скасування урізання повноважень чиновників, які виконують обов'язки міністрів. Це б, зокрема, надало в.о. міністру енергетики Юрію Вітренку повноваження фактично повноцінного міністра.

Однак ці пропозиції під час голосування не пройшли. Водночас нардепу від "слуг" Дмитру Наталусі вдалося знайти підтримку за правку №13. Вона дає право в.о міністра ухвалювати рішення щодо розпорядження бюджетними коштами та підписувати накази міністерства, якщо він перебуває у статусі в.о до 60 днів.

Насамперед це було зроблено з тією метою, щоб Юрій Вітренко зміг підписати накази про виплату заборгованості по зарплатах шахтарям.

Після схвалення законопроекту в цілому заступник спікера Руслан Стефанчук виніс на голосування питання підготовки документу до невідкладного підписання головою Ради Дмитром Разумковим і президентом Володимиром Зеленським. 

18 лютого стало відомо, що Зеленський ветував закон про конкурси для держслужбовців.

Читайте також: Знов не призначили Вітренка: Чи зробить його Зеленський міністром без "слуг"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme