Рада не проголосувала Вітренка першим віце-прем'єр-міністром

Верховна Рада не підтримала призначення Юрія Вітренка на посаду першого віце-прем'єр-міністра – міністра енергетики України

Рада не проголосувала Вітренка першим ві…
Фото: ЕРА

Про це повідомляє Depo.ua.

За проголосували – 186 народних депутатів, проти – 19, утримались – 88, не голосували – 43.

Підтримали його партії "Слуга народу", "За майбутнє", "Довіра" та позафракційні нардепи.

Під час представлення кандидата на посаду прем'єр-міністр Денис Шмигаль зауважив, що Вітренко має успішний багаторічний досвід у сфері енергетики.

"За пропозицією депутатської фракції політичної партії "Слуга народу", яка… має права коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді IX скликання, вношу подання про призначення першим віце-прем'єр-міністром України, міністром енергетиви Вітренка Юрія Юрійовича", – наголосив він.

Прем'єр нагадав, що з 2016 року Вітренко працював на керівних посадах у НАК "Нафтогаз", де зокрема відповідав за успішний судовий процес проти "Газпрому" в Стокгольмському арбітражі.

"Глибоке розуміння енергетичного сектору України необхідне для завершення його успішної трансформації і для цього, в тому числі, потрібен мандат першого віце-прем'єр-міністра. Тому прошу проголосувати і підтримати призначення Вітренка Юрія Юрійовича на посаду першого віце-прем'єр-міністра та міністра енергетики України", – підсумував Шмигаль.

Як заявив Вітренко під час виступу, він, на думку прем'єра, може посилити Кабмін.

"Вже довгий час немає міністра енергетики від чого дуже страждає дуже важлива галузь економіки України і галузь, яка забезпечує життєдіяльність українців", – наголосив він.

Вітренко заявив, що не міг відмовитись від запропонованої посади міністра з огляду на критичні загрози для України. Він наголосив, що громадяни мають довіряти державі, щоб вона ставала сильнішою.

"Для цього необхідно, щоб були ефективні, прозорі, інституції, які забезпечують рівні, справедливі правила гри. Для того, щоб суспільство зрозуміло, що закон не тільки для ворогів", – зазначив Вітренко.

Він розповів, що працюючи менеджером "доводив раціональність і користь сталого розвитку, який базується на рівних правилах гри, навіть якщо це іноді боляче".

"Українці потребують не тільки якогось короткочасного позитивного ефекту, а довгострокового нормального розвитку економіки і енергетики", – зауважив кандидат у міністри.

Зазначимо, що під час обговорення ймовірного призначення Вітренка на посаду стався скандал через намір спікера Дмитра Разумкова поставити це питання на голосування попри те, що профільний комітет не підтримав кандидатуру Вітренка.

Водночас Разумков зачитав рішення комітету, де вказано, що депутати повинні "визначитись шляхом голосування".

Нагадаємо, 17 грудня Комітет Ради забракував кандидатуру Вітренка на посаду міністра енергетики.

Як відомо, у січні наступного року завершується термін в. о. міністра енергетики Юрія Бойка. До цього часу йому мають знайти заміну. Основним претендентом став відомий колишній топ-менеджер "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

Довідка: Вітренко співпрацював із "Нафтогазом" із 2002 року. Він був радником керівників компанії, а у 2004–2005 роках працював начальником одного з відділів НАК. У 2014 році він повернувся в "Нафтогаз", був директором із розвитку бізнесу, а з 2018-го – виконавчим директором. Вітренко також брав участь у Стокгольмському арбітражі, який задовольнив вимоги України в суперечках із "Газпромом" про закупівлю та транзит російського газу. Він пішов з НАК у липні 2020-го.

У 2018 році він отримав приблизно $6 млн премії за Стокгольмський арбітраж.

У ЗМІ писали, що його призначення на посаду лобіює олігарх Ігор Коломойський. За призначення підконтрольні Коломойському народні депутати із "Слуги народу" та "За майбутнє" проголосують за бюджет.

Це в свою чергу є тривожним дзвіночком для нинішнього голови уряду Дениса Шмигаля і олігарха Рината Ахметова, з яким того пов'язують. Кандидатуру Вітренка, за наявною інформацією, вчора обговорювали на засіданні фракції "слуг", що відбулося вже після голосування бюджету, майбутнього міністра заслухали, а детально розглянути планують вже в четверг.

В той же час, в ЗМІ прозвучало своєрідне попередження для Шмигаля (принаймні, так його можна розцінювати) - Антимонопольний комітет оштрафував групу ДТЕК Рината Ахметова на 275,2 млн грн за зловживання монопольним становищем на Бурштинському енергоострові. Зловживання нібито було з липня по жовтень минулого року, а от офіційне повідомлення про це на сайті АМКУ появилося вчора, після голосування за держбюджет, але перед засіданням фракції. Таким чином голові уряду, який має внести кандидатуру Вітренка на Кабмін, можуть натякати – не вередуй, бо буде кримінальна справа.

Читайте також: Зміна груп впливу: Чому Вітренко може стати новим віце-прем'єром

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme