Коломойський і відмивання грошей в США та міф про єдину Україну

Що світові ЗМІ писали про Україну

Коломойський і відмивання грошей в США т…
УНІАН

Тиждень що минає був багатий на українську тематику у світовій пресі. Depo.ua наводить найбільш цікаві статті про нас. 

Загроза Україні від м'якого Заходу

Ціла низка подій і заяв свідчить про те, що Захід може змінити власну політику щодо Росії. Німецька Süddeutsche Zeitung пише, що санкції проти Росії варто переглянути. Бо вони "не призвели ні до миру на сході України, ні до повернення Криму, томуварто їх переглянути і дійти компромісу". 

Автор статті - німець Штефан Ульріх вже раніше закликав Захід поліпшити стосунки з РФ. Зараз він стверджує, що конфлікт з Росією можна вирішити виключно шляхом компромісів. 

На його думку, санкції потрібні як для того, щоб відновити первісний стан, алей відвернути ще гірше - подальшу агресію, яку тепер Путін не робитиме. Та автор запевняє, що потрібно дослухатися і до тих, хто хоче мирно співіснувати разом з РФ в Європі. І треба подумати, як нарешті завершити український конфлікт. Лоігка в німця проста: Росія ніколи не поверне Крим, бо він став базою для її флоту. Україна також не може змиритися із грабунком. Вирішення конфлікту в Ульріха просте: "Можна припустити, що Київ і Москва проведуть переговори щодо Криму з тим наслідком, що Росія зможе залишити собі Крим, а Україна отримає за це належне відшкодування". 

І хоча обидві країни зараз не хочуть йти таким шляхом, Ульріх пропонує Європі надавати на них і домогтися такого вирішення ситуації. 

У той же час Bild публікує заяву німецького екс-канцлера Герхарда Шредера, який назвав анексіюта окупацію Криму законною, бо це ж давно російська земля. 

Колишній посадовець зробив таку заяву у середу ввечері в Бранденбурзі, виступаючи перед бізнесменами в рамках передвиборних заходів Соціал-демократичної партії, членом якої він є.

"Крим - це стара російська територія. У радянські часи не мало значення, куди Крим був приписаний територіально. Але тепер це вже не так", - заявив Шредер.

Під приєднання Криму до Росії, мовляв, можна підвести юридичне обгрунтування, але йдеться не про відділення, а про "схвалення населенням", а тому анексія Криму Росією не може вважатися "агресивним актом".

Bild задається питанням "цей чоловік усе ще говорить за Німеччину або вже за Москву?". Мовляв, анексію Криму Росією цей політик-бізнесмен захищав абсолютно в дусі президента Росії Володимира Путіна.

Також видання нагадує, що Шредер - близький друг Путіна, роками служив російським державним компаніям (Газпром, "Північний потік", Роснефть), використовував передвиборну кампанію СДПН для реклами позицій Кремля. Він наполягав, що санкції проти Росії через війну в Україні мають бути скасовані, а також заявляв, що це Україна повинна виконати Мінські угоди.  

В той же час видання U.S. News & World Report звинувачує Трампа в тому, що його бажання зустрітися з Володимиром Путіним в Осаці наприкінці червня вдарить по Україні. Бо таким чином Трамп демонструє, що він не буде дотримуватися твердої лінії щодо агресії Росії в Україні. До того ж, зустріч відбудеться раніше за рандеву із Володимиром Зеленським. 

Коломойський і нерухомість Клівленда

Видання Clevescene продовжує знайомити американську публіку з українським олігархом Ігорем Коломойським та його бізнес-партнером Геннадієм Боголюбовим. Нагадуючи про позов "Приватбанку" проти Коломойського і Боголюбова до суду штату Делавер щодо відмивання коштів, в якому схеми викладені на 104 сторінках, американська преса описує купівлю Коломойським та Боголюбовим нерухомості в американському Клівленді. 

"Отримавши гроші з державних облігацій і у 20 мільйонів приватних громадян України, які відкрили рахунки в "Приватбанку", олігархи Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов роздавали корпоративні кредити підконтрольним компаніям. Вони використовували "Приватбанк "в якості своєї особистої скарбнички". Ці позики були потім відмиті через безліч цифрових транзакцій, відправлених через десятки інших підставних компаній, які були створені виключно для відмивання грошей. Цими рахунками управляли співучасники в відділенні Приватбанку на Кіпрі", - пише Clevescene

Раніше Андрес Ослунд називав навіть суму, про яку йдеться в позові: "Від 2006 до грудня 2016 року сумарне переміщення коштів на рахунки кінцевих бенефіціарів, створені для відмивання грошей у банку Приватбанк Кіпр склала $470 млрд, що приблизно вдвічі перевищує ВВП Кіпру за той самий період". 

Походження грошей приховувалося і вони відправлялися на різного роду ТОВ (Товариство з обмеженою відповідальністю), наприклад у Делавері - саме тому і позов "Приватбанк" подав там. Одна з таких ТОВ - One "Cleveland Center", використовувалася для купівлі нерухомості в Клівленді, а також потужностей з металообробки. 

Згідно з позовом, купівлею займалося тріо людей із США, які контролювалися Коломойським і Боголюбовим:  Мордехай "Мотті" Корф, його зять Хаїм Шохет і Уріель Лабері. Ці три людини керували компаніями "Оптима": Optima International, Optima Ventures і Optima Acquisitions. Ці компанії були створені і в підсумку контролювалися Коломойським і Боголюбовим.

"Optima Ventures" була створена в 2007 році. Її використовували для придбання нерухомості в США для Коломойського і Боголюбова. Більшість з власності була в Клівленді.

Clevescene пише, що використовувалися схеми рециркуляції кредитів, які були "ідентичні схемі Понці, за винятком того, що замість виплат прибутків раннім інвесторам за рахунок коштів нових інвесторів, українські олігархи та їхні товариші з "Приватбанку" погасили ранні шахрайські корпоративні кредити грошима від нових шахрайських кредитів. 

"На папері це здавалося погашенням, - пояснюється в позові. - Але насправді це було обманом і шахрайством, оскільки "Приватбанк" погашав себе і збільшував свої непогашені зобов'язання. Цей процес повторювався знову і знову, протягом багатьох років".

Видання нагадує, що в 2016-му році держава Україна націоналізувала "Приватбанк" і вклала в нього 5,5 млрд доларів, щоб попередити його крах. Зараз же банк може повернутися колишнім власникам. 

Також преса пише про нерухомість, яку придбала компанія "Оптіма" в Клівленді за кредити. 

One Cleveland Center. 1375 E. 9th St. Придбано за 86,3 млн доларів у травні 2008 року. 

55 Public Square. Придбано за 34 млн доларів в липні 2008 року.

Будівля Хантінгтона. Придбано за 18,5 млн доларів в червні 2010 року.

AECOM/Penton Media Building. Придбано за 46,5 млн доларів У серпні 2010 р

Crowne Plaza Building. Придбано спільно з Sage Hospitality Group із Денвера.

На своєму піку Optima Ventures контролювала 2,8 мільйона квадратних футів комерційної нерухомості в центрі Клівленда, потім її розпродавала, бо значна частина з нерухомості занепадала.

Також наводиться приклад залучення коштів, що міститься в судовому позові: "29 і 30 квітня 2008 року два українських [металургійних заводи], що належать або контролюються [Коломойським і Боголюбовим], залучили 2,7 млн доларів США і 4,3 млн доларів США у вигляді позик від "Приватбанку" Україна. Метою позик було "фінансування поточної господарської діяльності підприємства". 30 квітня 2008 року Bocatoro Enterprises Ltd. ( "Bocatoro Enterprises"), кіпрська компанія, що належить або контролюється [Коломойським і Боголюбовим], вивела 40 млн доларів США у вигляді позик від "Приватбанку" на Кіпрі для "поповнення оборотних коштів для платежів відповідно до контрактів, включаючи купівлюакцій. Проте виручка по кредиту не була використана для заявлених цілей. Замість цього кредитні надходження були об'єднані із коштами з інших джерел, пов'язаних з [Коломойським і Боголюбовим], і відмиті в ході сорока двох транзакцій через п'ятнадцять рахунків відмивання грошей, включаючи рахунки підсудних Коломойського Divot Enterprises, Ralkon Commercial і Pavanti Enterpirses, а також Bonique відповідача Боголюбова та рахунки [K&B] Blisont Capital і Brotstone".

Подана від імені нинішніх акціонерів ПриватБанку скарга в штаті Делавер вимагає відшкодування збитків, які можуть охоплювати всі активи Optima в США. До них відносяться об'єкти нерухомості в Далласі і Луїсвіллі, а також металургійні активи на додаток до портфелю в Клівленді. Серед металургійних активів, придбаних Optima Acquisitions, був сталеливарний завод в Уоррені, штат Огайо, під назвою Warren Steel Holdings LLC. Він закрився назавжди в 2016 році і звільнив 162 робітників через "непередбачені ділові обставини".

Коломойський і Боголюбов тепер повернулися в Україну. Як повідомляється, обидва олігархи мають громадянство України, Ізраїлю та Кіпру. Daily Beast зазначав, що Коломойський знаходиться під слідством ФБР. Позов "Приватбанку" в оточенні Коломойського та Боголюбова називають частиною політичної атаки і відхиляють всі обвинувачення. 

Зеленський і єдина Україна?

Роман Сольчаник в статті для Atlantic Council пише, що після перемоги Володимира Зеленського над Петром Порошенком в маси закидувався меседж про "нову Україну" без регіональних, етнічних та лінгвістичних розподілів. Мовляв, часи розколу лишилися позаду. І настання ери "нової України" базується на результатах народного волевиявлення - Зеленський об'єднав Україну. Та насправді все не так. Бо результати пост-виборчого опитування в Україні демонструють, що регіональні відмінності нікуди не зникли, особливо якщо дані розбивати за мовною та етнічною ознаками.

Наприклад, на прохання вибирати між ЄС та економічними зв’язками з Росією й іншими пострадянськими республіками (за винятком країн Балтії) 82% на заході вибрали Європу, а на сході лише 37% виступили за ЄС; 30% у підконтрольних уряду частинах Донбасу; на півдні – 25%. Щодо НАТО, 76% на заході хотіли би вступити в Альянс. На сході, на Донбасі і на півдні ці показники вже становили 32, 21 і 23%. Тільки 14% західних українців мали позитивні погляди щодо Росії, а на півдні – 74%. Ті, хто позитивно ставиться до Володимира Путіна становить 2% у західній Україні, а на Донбасі – 30%.

Тому ніякої нової України немає. Старі проблеми лишилися. 

Росія та Чорнобиль

The Washington Post пише про хіт HBO - серіал "Чорнобиль". І те, як путінська Росія його ненавидить. Видання наводить кілька заголовків російської преси, де "Чорнобиль" називають "троянським конем", критикують фактаж серіалу. Головну причину автор вбачає у тому, що Кремль створює міф російської величі. А серіал "Чорнобиль" показуєпрогнилу систему такою, якою вона є. І ця правда непотрібна РФ сьогодні. Бо "Чорнобиль" демонструє ігнорування реальності, нелюдскість, брехню, які були рисами СРСР 80-х. 

Реакція на "Чорнобиль" на Росії демонструє зв'язок між історією та минулим країни. "Минуле треба переписати як період національної величі, щоб сучасна політична обіцянка повернути силу країни мала сенс. Якщо ж в минулому були трагедії, то воно не може бути зразком для сучасності", - вважає автор. Бо великим стати неможливо, якщо ти ніколи не був великим. 

"Складання вини за катастрофи на зовнішнього ворога, щоб зберегти відчуття національної величі, не гарантувало славетного майбутнього СРСР у 1986 році. Ця ж стратегія не спрацює і тепер", - пише американське видання і додає, що з тих часів для РФ мало що змінилося в підходах. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme