Геращенко про переїзд Онищенка: Добре, що він у Лондоні, а не у Москві

Народний депутат Антон Геращенко переконаний, що нардепу Олександру Онищенку не вдасться сховатися від правосуддя у Лондоні
Depo.Влада
29 липня 2016 16:52
ФОТО: depo.ua

Про це він написав на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Якщо зібраних НАБУ і підтверджених САП фактів шахрайських дій Олександра Онищенка буде досить для переконання англійського правосуддя, то дуже добре, що Онищенко осів в Лондоні, а не в Москві. Оскільки шанси його екстрадувати з Лондона в 10 тисяч разів вищі, ніж з Москви. Тому ГПУ, САП, НАБУ потрібно негайно, краще сьогодні, передати по каналах електронного зв'язку або авіаційною поштою всі необхідні для екстрадиції Онищенка документи в Лондон, щоб той не встиг втекти до Росії чи КНДР", - зазначив Геращенко.

Він також вважає, що Генпрокуратура, НАБУ та САП мають офіційно пояснити, чому підозра Онищенку не підписувалась більше 20 днів.

"Для того, щоб розібратися, чому підозра на Онищенка не підписувалося більше 20 днів, потрібно знати аргументи як Генерального прокурора Юрія Луценка, так і НАБУ і САП. Бажано викладені офіційно, а не через "Фейсбук", - написав нардеп.

Геращенко також висловив переконання, що Британія не відмовиться видавати Україні Онищенка, адже доказів проти нього достатньо.

"Цікаво інше, як бути в тому випадку, якщо англійське правосуддя відмовиться видавати Україні Олександра Онищенка для суду над ним? І які аргументи воно при цьому використовує. Як тоді реагувати українській владі і українському суспільству на такий варіант розвитку подій?

А взагалі, я не розумію, як і кому може прийти в голову думка, що англійське правосуддя відмовиться видавати Україні особу, яку затаврували в зв'язках з корупцією всі провідні журналісти та депутати, і по якому зібрана за інформацією САП і НАБУ вичерпна доказова база", - написав Геращенко.

Нагадаємо, що 5 липня Верховна Рада дала дозвіл на притягнення Онищенка до кримінальної відповідальності, його затримання і арешт.  Однак той встиг уже виїхати за кордон. 

За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

28 липня Ірина Геращенко показала заяву про відпустку Онищенко.

Сьогодні Онищенко заявив про те, що офіційно переїхав жити у Лондон (Велика Британія).

Більше новин політики читайте на Depo.Влада