"Єдиний голос" чи черговий "ілюзіоніст": Навіщо Єрмак узяв собі в радники Арестовича

Отримання блогером Олексієм Арестовичем статусу радника глави Офісу президента (хоч і поза штатом, але все ж) спричинило хвилю коментарів, переважно скептичних чи негативних. З-проміж іншого воно є проявом кадрових підходів нинішньої влади

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
"Єдиний голос" чи черговий "ілюзіоніст":…
Фото: facebook.com/alexey.arestovich

На сайті президента Володимира Зеленського 1 грудня з’явилося повідомлення про призначення спікера делегації України у Тристоронній контактній групі Олексія Арестовича позаштатним радником керівника Офісу глави держави. Радитиме Арестович Андрію Єрмаку з питань стратегічних комунікацій у сфері національної безпеки та оборони, зазначається у дописі.

Швидко відбулося й представлення призначенця неназваним "керівникам профільних відомств", під час якого Єрмак згадав про фейки в інформаційному просторі, на які потрібно реагувати. Що й буде завданням блогера, а зокрема – узгодження позицій профільних відомств і напрацювання "єдиного голосу". Але що і хто допомагає блогеру швидко робити кар’єру в державному апараті?

Спершу нагадаємо, хто такий Олексій Арестович. Достовірність деяких подробиць його біографії непросто перевірити за офіційними джерелами. Точно відомо лише те, що наприкінці жовтня Банкова призначила його радником української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з врегулювання конфлікту на Донбасі. Фактично він став спікером делегації після того, як з групи зі скандалом вивели Вітольда Фокіна, який постійно говорив щось тезами російської пропаганди.

А раніше 45-річний уродженець чи то Грузії, чи то Києва, випускник Одеського інституту сухопутних військ, майор запасу Арестович був відомий у Фейсбук як політичний блогер. Також він називає себе футурологом. Експертом став з початком війни на Донбасі. У 1999-2005 роках, як підказує Вікіпедія, Арестович чим тільки не займався. Працював у Головному управлінні розвідки. Стажувався в мовній школі у Великій Британії. Вивчав психологію в російській авторській школі "Людина серед людей", а теологію – у київському інституті Св. Томи Аквінського. Проводив психологічні тренінги. Був актором київського театру-студії "Чорний квадрат", знімався в епізодичних ролях. Контактував з організацією "Братство" Дмитра Корчинського.

У грудні 2017 року Арестович написав у Фейсбук провокативний допис, де зізнався, що з весни 2014 року брехав, удаючи патріота України і людину, яку цікавить національне питання, бо це було актуально в контексті російської агресії. Потім він пояснював, для чого написав цей пост, але осад, як то кажуть, лишився.

У контексті вчорашнього призначення Арестовича на увагу заслуговують його нові широкі обов’язки. Звісно, призначати собі радників і працювати з ними – невід’ємне право Єрмака, але ж ідеться про "єдиний голос", на якому держава Україна в лиці нинішніх її керманичів збирається закільцювати офіційні заяви з таких стратегічних у часи війни сфер, як національна безпека і оборона.

Один з перших коментарів після появи цієї новини Арестович дав виданню "Страна". Каже, призначення було ініціативою самого Єрмака, який таким чином поставив "залік" Арестовичу як спікеру мінської групи. "Є ще сектор, який потребує побудови і координації інформаційної політики. Це сектор національної безпеки і оборони, військово-технічного співробітництва. А також допомога Міністерству у справах ветеранів. Я буду займатися стратегічними комунікаціями в цій сфері. А також координацією відомств між собою. Буду працювати "мостом" між Верховною Радою, Кабміном, Офісом президента і сектором безпеки і оборони", - розповів новий радник глави президентського офісу. В новій ролі він співпрацюватиме з радником Єрмака Михайлом Подоляком, який відповідає за інформаційну політику Банкової і про якого Depo.ua розповідало раніше. Можна припустити, що призначення Арестовича могло бути й ініціативою самого Подоляка.

Як працюватиме Арестович в ролі "єдиного голосу"? Тенденції можна спрогнозувати за кількома місяцями його діяльності в ТКГ у Мінську. Кілька місяців як "голос української делегації" він доносив ключову думку: процес підготовки до "миру" триває, Київ все робить для цього. При цьому різких заяв від Арестовича не звучало. Можна сказати, що своїми словами новий спікер створював ілюзію ефективності дій влади у цьому напрямку.

Тепер у нього точно додасться роботи: потік негативу, пов’язаного з діяльністю Міністерства оборони, Укрборонпрому, Служби безпеки України тощо останнім часом став потужнішим. Очевидно, завданням радника Єрмака буде вирівнювання інформаційної картинки в бік позитиву для влади. Олексій Арестович боротиметься з фейками, а точніше – його завданням буде формувати таку картинку, в якій усе погане, що пишуть чи кажуть про згадані сфери і діяльність влади в них, є фейками. Навіть якщо це виявиться правдою.

Чому вибір Банкової впав саме на Арестовича? Здається, тому, що він – "по нутру свій" для команди, яка нині владарює на печерських пагорбах. Актор, серіали, в тому числі російські, дивні заяви про зміну політичної позиції – присутні всі ключові "поняття", близькі цій владі. Згадаємо, як він почав доводити, що не порохобот… Та й наразі неясно, чи був він колись щирим . прихильником п’ятого президента. Тож уже із бекграунду Арестовича можна припустити, що новий радник глави канцелярії Зеленського справиться із завданням, яке зводитиметься до двох ключових завдань: "імітація реальності" і "творення ілюзії".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme