Депутати Європарламенту направили Надії Савченко листа

Депутати Європарламенту направили Надії Савченко листа зі словами підтримки і запевненнями, що вони продовжать наполягати на її звільненні
Depo.Влада
6 квітня 2016 07:13
ФОТО: depo.ua

Лист, підписаний 26 членами Європейського парламенту, надійшов 4 березня через систему "РосУзнік", а 4 квітня Надія Савченко дала відповідь, повідомляє depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

Депутати порівняли Савченко з дисидентами радянських часів і розповіли про те, які дії роблять для її звільнення.

"Ми закликаємо Росію звільнити Вас у кожній резолюції Європарламенту, а також у заявах щодо України та Росії. Була резолюція, присвячена виключно вашому незаконному утриманні під вартою на Росії. Ми також пишемо листи російським чиновникам. Як Ви знаєте, ряд наших колег з Європарламенту приєдналися до голодування, що було не тільки символічним актом підтримки, але й кампанією, спрямованою на привернення уваги до ситуації, у якій Ви перебуваєте. Ми продовжимо піднімати питання про Ваше звільнення. Ми не здаємося, будьте впевнені, Ви не забуті", – йдеться в листі депутатів Європарламенту.

У відповідь Надія Савченко подякувала за підтримку, одночасно зазначивши, що їх "колеги з Росії дуже далекі від демократичних цінностей".

"Їм важливі лише їх інтереси, точніше інтереси тільки їх гаманця. Ось чого вони бояться. Тому дієвими будуть не загальні санкції проти народу Росії, а персональні санкції проти Кремля", – написала Савченко.

Нагадаємо, 5 квітня, вирок Савченко набув чинності. Завтра українка поновлює сухе голодування, яке обіцяє тримати "до переможного кінця". 

Суд на Росії 22 березня засудив Савченко до 22 років ув'язнення за нібито вбивство російських журналістів, які незаконно перебували на сході України для інформаційного супроводу російських бойовиків.

Савченко та її захист відкидають обвинувачення і стверджують, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили бойовики, які потім примусово переправили її до Росії.

Після оголошення вироку президент України Петро Порошенко заявив, що робить все можливе для повернення Савченко, і готовий передати Росії двох російських військовослужбовців, затриманих за їхню участь у збройній агресії проти України.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада