Адвокатів Онищенка обшукали за підозрою в газових махінаціях, – НАБУ

Обшуки у адвокатів народного депутата Олександра Онищенка проведені через їх можливу причетність до "газової схеми"
Depo.Влада
5 липня 2016 15:20
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-служба Національного антикорупційного бюро.

"Справді у вівторок, 5 липня, детективи НАБУ проводять обшуки в офісах двох адвокатських компаній та за місцем проживання трьох адвокатів. Метою даних обшуків є отримання доказів, які доводять або спростовують причетність адвокатів до конвертації коштів, отриманих в результаті реалізації так званої "газової схеми Онищенка", - пояснили у відомстві.

Обшуки санкціоновані відповідними постановами суду, наданими 4 липня 2016 року, і проводяться в рамках досудового розслідування кримінального провадження за фактом розкрадання державних коштів при видобутку і продажу природного газу в межах договорів про спільну діяльність з ВАТ "Укргазвидобування".

"Наголошуємо, що детективи НАБУ діють виключно в рамках чинного законодавства. Відповідні постанови суду були винесені з дотриманням вимог Кримінально-процесуального кодексу і Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Речі і документи, до яких заборонено доступ у відповідності з статтею 161 КПК не вилучалися", - додали в НАБУ.

Водночас досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Нагадаємо, що сьогодні Рада дала дозвіл на притягнення Онищенка до кримінальної відповідальності, його затримання і арешт. ГПУ уже готує підозру цьому нардепу

За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

До 20 червня суд арештував на 60 днів всіх 10 осіб, затриманих 15 червня у "газовій справі", в якій фігурує нардеп Онищенко

Наразі Онищенко виїхав за кордон

Більше новин політики читайте на Depo.Влада