"Це його справа": В ООН відхрещуються від скандальної заяви Пан Гі Муна про Росію

Постійний представник Програми розвитку ООН в Україні Ніл Вокер утримався від коментарів стосовно дипломатичного скандалу, який виник між Україною і ООН після заяви генерального секретаря ООН Пан Гі Муна на Росії
Depo.Влада
17 червня 2016 11:15
ФОТО: depo.ua

"Сьогодні тут (у Верховній Раді - ред.) ми зібралися, щоб святкувати започаткування програми реформування Верховної Ради та виділення відповідних коштів. Переконаний, що висловлювання генерального секретаря є справою генерального секретаря, і будь-які коментарі щодо цього варто очікувати від Ради безпеки ООН", - наголосив Вокер, відповідаючи на запитання журналістів, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Нагадаємо, дипломатичний скандал розгорівся після заяви генсека ООН Пан Гі Муна на еономічному форумі у Санкт Петербурзі. Він відзначив роль Москви у вирішенні важливих світових питань.

"Росія, як постійний член РБ ООН, відіграє важливу роль в його роботі і у врегулюванні світових питань - від закінчення конфліктів в Україні та Сирії, до забезпечення прав людини і контролю за поширенням зброї масового знищення", - сказав Пан Гі Мун.

У відповідь на це постійний представник України при ООН Володимир Єльченко виступив із жорсткою заявою, в які розкритикував генсека ООН.

"Я не розумію, як глава ООН може говорити такі речі, вихваляти роль Російської Федерації у врегулюванні конфлікту в Україні, коли Росія є основним гравцем в агресії проти України", - сказав він.

Єльченко повідомив, що українська місія направить ноту протесту в зв'язку зі словами Пан Гі Муна.

Офіційний представник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік, заявив, що генсек організації не збирається відмовлятися від своїх слів.