Генсек ООН не буде брати назад свої слова про Росію, які так розізлили Україну

Офіційний представник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік прокоментував заяву генсека організації, що викликала протест України
Depo.Влада
17 червня 2016 05:55
ФОТО: depo.ua
Генсек ООН не буде брати назад свої слова про Росію, які так розізлили Україну
Генсек ООН не буде брати назад свої слова про Росію, які так розізлили Україну

"Ми не збираємося відмовлятися від наших слів", - заявив він, закликавши уважніше читати текст всієї промови Пан Гі Муна, передає depo.ua з посиланням на Associated Press.

"Я не буду проводити аналіз і реагувати на критичні зауваження, які можуть бути висловлені", - додав Дюжаррік.

Оригінал цитати: "We're not going to walk back from what we said. <...> I'm not going to analyze or respond to criticisms that may have been received".

Нагадаємо, у четвер, 16 червня, генсек ООН Пан Гі Мун, виступаючи на відкритті Петербурзького економічного форуму, зазначив роль Москви у вирішенні важливих світових питань.

"Росія, як постійний член РБ ООН, відіграє важливу роль в його роботі і у врегулюванні світових питань - від закінчення конфліктів в Україні та Сирії, до забезпечення прав людини і контролю за поширенням зброї масового знищення", - сказав він.

Оригінал цитати: "The Russian Federation, as a permanent member of the United Nations Security Council, has a critical role to play in this work and in addressing other pressing global issues, from ending the conflicts in Ukraine and Syria, to safeguarding human rights and controlling the proliferation of weapons of mass destruction".

Постпред України при ООН Володимир Єльченко заявив, що "повністю розгніваний" цією заявою.

"Я не розумію, як глава ООН може говорити такі речі, вихваляти роль Російської Федерації у врегулюванні конфлікту в Україні, коли Росія є основним гравцем в агресії проти України", - сказав він.

Єльченко повідомив, що українська місія направить ноту протесту в зв'язку зі словами Пан Гі Муна. Дипломат також розраховує особисто вимагати від генсека пояснень, чому були використані подібні формулювання.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада