Порошенкові доведеться пояснити офшорний скандал, - політолог

Президентові України Петру Порошенкові доведеться пояснити свою причетність до панамських офшорів, відповідно до яких він, залишаючись главою держави, продовжує керувати активами своєї корпорації Roshen
Depo.Гроші
4 квітня 2016 15:57
ФОТО: depo.ua

Про це "Діловій столиці" сказав політтехнолог, директор компанії Berta Communications Тарас Березовець, передає depo.ua.

"Порошенкові доведеться порозумітися, оскільки просто промовчати в цій ситуації не можна", - заявив Березовець.

За його словами, негативні наслідки матиме лише "неадекватний" коментар президента, якщо ж він "чесно розповість", чому так сталося, то все швидко заспокояться.

Політологвважає, що в даному випадку влада в особі президента несе відповідальність лише за те, що в Україні досі не створено сприятливі умови для ведення бізнесу, тому багато підприємців змушені діяти саме через офшори.

Нагадаємо, Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів задокументував велику мережу тіньових грошових переказів, які використовуються іменитими власниками з багатьох країн. Всього в зборі інформації та підготовці доповіді брали участь 380 журналістів із майже 80 країн світу.

У розслідуванні журналісти посилаються на "безпрецедентний витік мільйонів документів" з бази даних Mossack Fonseka, четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми.

На OCCRP опубліковані матеріали, крім інших, стосовно українців. Загалом у списку 20 українців, зокрема президент Петро Порошенко, міський голова Одеси Генадій Труханов, екс-прем'єр Павло Лазаренко і власник газети Kyiv Post Мохаммад Захур – британський бізнесмен, який живе і веде бізнес в Україні.

Зазначимо, влада Панами пообіцяла співпрацювати з судами у справі офшорів.

Зазначимо, стало відомо, що президент України Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст. Однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії.

Відповідно, 4 квітня Макара Пасенюка, яка виступає одним з фінансових радників з продажу корпорації Roshen, заявила, що Липецька фабрика може бути продана в найближчі кілька місяців.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші