Порошенкові доведеться пояснити офшорний скандал, - політолог

Президентові України Петру Порошенкові доведеться пояснити свою причетність до панамських офшорів, відповідно до яких він, залишаючись главою держави, продовжує керувати активами своєї корпорації Roshen

Про це "Діловій столиці" сказав політтехнолог, директор компанії Berta Communications Тарас Березовець, передає depo.ua.

"Порошенкові доведеться порозумітися, оскільки просто промовчати в цій ситуації не можна", - заявив Березовець.

За його словами, негативні наслідки матиме лише "неадекватний" коментар президента, якщо ж він "чесно розповість", чому так сталося, то все швидко заспокояться.

Політологвважає, що в даному випадку влада в особі президента несе відповідальність лише за те, що в Україні досі не створено сприятливі умови для ведення бізнесу, тому багато підприємців змушені діяти саме через офшори.

Нагадаємо, Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів задокументував велику мережу тіньових грошових переказів, які використовуються іменитими власниками з багатьох країн. Всього в зборі інформації та підготовці доповіді брали участь 380 журналістів із майже 80 країн світу.

У розслідуванні журналісти посилаються на "безпрецедентний витік мільйонів документів" з бази даних Mossack Fonseka, четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми.

На OCCRP опубліковані матеріали, крім інших, стосовно українців. Загалом у списку 20 українців, зокрема президент Петро Порошенко, міський голова Одеси Генадій Труханов, екс-прем'єр Павло Лазаренко і власник газети Kyiv Post Мохаммад Захур – британський бізнесмен, який живе і веде бізнес в Україні.

Зазначимо, влада Панами пообіцяла співпрацювати з судами у справі офшорів.

Зазначимо, стало відомо, що президент України Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст. Однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії.

Відповідно, 4 квітня Макара Пасенюка, яка виступає одним з фінансових радників з продажу корпорації Roshen, заявила, що Липецька фабрика може бути продана в найближчі кілька місяців.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші