Порошенко заснував три офшори замість "сліпого трасту", - ЗМІ

Президент Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст. Однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії
Depo.Влада
3 квітня 2016 21:48
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у розслідуванні Анни Бабінець "Подвійне життя президента" для програми "Слідство.Інфо" на Громадському ТБ, передає depo.ua.

"Фактична передача активів у траст вимагає дотримання значної кількості юридичних формальностей. На даний момент юридичний радник забезпечує дотримання таких формальностей", — йдеться у відповіді керуючого директора ICU Макара Пасенюка, уповноваженого прес-службою Адміністрації президента відповідати на запитання журналістів щодо бізнес-справ Петра Порошенка.

Зазначається, що про траст у листі говориться винятково у майбутньому часі.

У матеріалі програми повідомляють, що у відповідь на запитання щодо фірми Prime Asset Partners Limited (BVI), яку Порошенко заснував у серпні 2014 року, з’ясувалося, що офшорна фірма була не одна.

"Prime Asset Partners Limited було засновано влітку 2014 року в ході проведення корпоративної реструктуризації, яка була підготовчою стадією для подальшого продажу групи Roshen. Після її заснування компанія не здійснювала жодної діяльності, крім тієї, що зазначена нижче. Восени 2014 року Prime Asset Partners Limited заснувала на Кіпрі компанію CEE Confectionery Investments Limited, яка у свою чергу заснувала в Нідерландах компанію Roshen Europe BV", - йдеться у програмі.

Також зазначається, що юридичні радники Порошенка пояснюють створення офшорної піраміди президентом тим, що це "відповідає ринковій практиці в Україні для компаній, що підлягають продажу стратегічним інвесторам".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада