20 українців стали фігурантами гучного розслідування про власників офшорів

Двадцять осіб, пов'язаних з Україною, стали фігурантами гучного міжнародного журналістського розслідування про іменитих власників великих офшорів
Depo.Влада
4 квітня 2016 07:22
ФОТО: depo.ua

Джерелом інформації стал неймовірна кількість документів панамської компанії Mossack Fonseca & Co, через яку реєстрували офшорні фірми велика кількість впливових людей, передає ТСН.

Ці документи опинилися в розпорядження німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка передала їх Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) та Центру по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Наразі з 20 українців опубліковані матеріали про трьох людей, пов'язаних х Україною - президента Петра Порошенка, екс-прем'єра Павла Лазаренка і підприємця Мохаммада Захура – британського бізнесмена пакистанського походження, який живе і веде бізнес в Україні.

У статті про Захура йдеться про те, що він був фігурантом кримінальної справи про газову корупцію. В цій справі фігурували колишній прем'єр Павло Лазаренко і майбутній – Юлія Тимошенко, а також компанія "Єдині енергетичні системи України" – ЄЕСУ.

Генпрокуратура намагалася з'ясувати, чи використовувалися компанії Захура для переведення "брудних грошей" для Лазаренка. Слідчі не знайшли підтверджень того, що бізнесмен причетний до шахрайства і підкупу у цій справі.

Саму ж справу по ЄЕСУ, в залежності від політичної ситуації в Україні, то закривали, то відкривали знову. Востаннє її припинили 28 лютого 2014 року.

Нагадаємо, Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів задокументував велику мережу тіньових грошових переказів, які використовуються іменитими власниками з багатьох країн. Всього в зборі інформації та підготовці доповіді брали участь 380 журналістів із майже 80 країн світу.

У розслідуванні журналісти посилаються на "безпрецедентний витік мільйонів документів" з бази даних Mossack Fonseka, четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми.