Під час агресії Росії захищав Україну малий, а не великий бізнес, - Несходовський

Малий бізнес під час військової агресії Росії чинив опір і допомагав бійцям, чого великий бізнес не робив

Про це в ході Дискусійного клубу "ДС" заявив директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський, передає Depo.ua.

"Під час військової агресії Росії малий бізнес захищався. Великий бізнес... Йому, в принципі, все одно, в якій юрисдикції перебувати. Візьмемо ті ж великі підприємства Донбасу. Велика компанія - вона домовиться. З огляду на ту корупційність, в якій вона існувала, вона розуміє, що з усіма можна домовитися. Там не захищали свої заводи. Це просто нонсенс, в результаті якого це все і сталося. Не захищали свої заводи і підприємства в Криму", - сказав Несходовський.

На що головний виконавчий директор Української федерації убезпечення Галина Третьякова запитала: "А чи вартий захист майна людських життів? Навіщо було захищати активи матеріального характеру, жертвуючи людьми?"

"Великому бізнесу, вибачте, в принципі плювати, - відповідає Несходовський, - де знаходяться його підприємства. Під ким знаходяться його підприємства. Йому все одно, що під Росією, що під Україною. Малий бізнес чинить опір. Він більш патріотичний. Великий бізнес виріс на корупційному".

Експерт зазначив, що малий бізнес організував волонтерський рух, закуповував бронежилети, техніку.

"Ми не втратили більшу частину нашої території тільки тому, що малий бізнес, який досить патріотичний, просто піднявся, взяв свої гроші, витратив їх і поїхав допомагати. Великий бізнес цього не робив", - заявив він.

Третьякова в свою чергу заперечила, що піднімався не бізнес, а люди - фізичні особи з доходами.

Нагадаємо, у ході "Дискусійного клубу" Тарас Козак розповів про переваги малого бізнесу над великим та зазначив, що перехід малого бізнесу в "тінь" допомагає українцям виживати.

Натомість Галина Третякова заявила, що великою кількістю підприємств малого і середнього бізнесу вихваляються лише слаборозвинені країни, а розвинені – корпораціями.

На думку Володимира Жука, для перетворення "гаражних компаній" у корпорації потрібна підтримка держави.

Ігор Кондратюк заявив, що корпорації мають платити нормальні зарплати, щоб працівники не ненавиділи їх.

Павло Кухта пояснив, чому малий і великий бізнес не можна розділити, та що треба зробити, щоб в Україні з'явився великий іноземний бізнес.

Ілля Несходовський нагадав, що в Україні був лише один випадок заходу великих іноземних інвестицій.

Володимир Жук зазначив, що держава повинна створити систему, яка дозволила б малому бізнесу вирости до рівня великого.

Експерти також пояснили, як воєнний стан вплине на розвиток бізнесу в Україні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme