Експерти Дискусійного клубу "ДС" пояснили, як воєнний стан вплине на бізнес

Значення введення воєнного стану для українського бізнесу не варто перебільшувати

Про це в ході Дискусійного клубу "ДС" заявили заступник голови Стратегічної групи радників по підтримці реформ Національної Ради реформ Павло Кухта і директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський, передає Depo.ua.

"Я думаю, що ми не повинні перебільшувати значення воєнного стану на 30 днів у 10 областях, який на даному етапі не передбачає ні будь-якої масштабної мобілізації, ні якихось повинностей, ні націоналізації", - зазначив Кухта.

На його думку, у будь-якого бізнесу, який менш прив'язаний до фізичних активів, тому що вони більш уразливі перед військовим конфліктом, є високий шанс продовжити розвиватися.

Несходовський погодився з опонентом, що перебільшувати значення воєнного стану не потрібно.

"Думаю, що влада зробила дурість і через 30 днів вона це зрозуміє. Не дивлячись на ті повноваження, які їй були надані, і їхні можливості, швидше за все вони використовують їх в якихось дрібних речах. Через 30 днів вони в принципі зрозуміють, що все, далі вже не варто", - додав експерт.

Нагадаємо, у ході "Дискусійного клубу" Тарас Козак розповів про переваги малого бізнесу над великим та зазначив, що перехід малого бізнесу в "тінь" допомагає українцям виживати.

Натомість Галина Третякова заявила, що великою кількістю підприємств малого і середнього бізнесу вихваляються лише слаборозвинені країни, а розвинені – корпораціями.

На думку Володимира Жука, для перетворення "гаражних компаній" у корпорації потрібна підтримка держави.

Ігор Кондратюк заявив, що корпорації мають платити нормальні зарплати, щоб працівники не ненавиділи їх.

Павло Кухта пояснив, чому малий і великий бізнес не можна розділити, та що треба зробити, щоб в Україні з'явився великий іноземний бізнес.

Ілля Несходовський нагадав, що в Україні був лише один випадок заходу великих іноземних інвестицій.

Володимир Жук зазначив, що держава повинна створити систему, яка дозволила б малому бізнесу вирости до рівня великого.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme