Офшорний скандал Порошенка і урядова криза – не збіг, - політолог

Скандал навколо оприлюднених документів щодо панамських офшорів президента України Петра Порошенка та урядова криза – не збіг
Depo.Гроші
4 квітня 2016 15:27
ФОТО: depo.ua

Про це "Діловій столиці" повідомив професор НаУКМА, науковий директор фонду "Демократичні ініціативи" Олексій Гарань, передає depo.ua.

"Але ми повинні розуміти, що збіг офшорного скандалу з поточною кризою може бути не випадковим. Ми знаємо, хто в Україні виступає за дострокові вибори, і можемо припустити, як буде використаний згаданий скандал для досягнення їх мети", - заявив Гарань.

Водночас політолог зазначає, що можна як завгодно пояснювати, чому досі не проданий бізнес, але більшість наших співгромадян такі пояснення не сприйме.

За його словами, Порошенкові зараз просто необхідно прискоритися і зробити ряд швидких і важливих рішень, які стосуються не тільки продажу його бізнесу, але й грамотного пошуку вирішення проблем, пов'язані з Генпрокуратурою, боротьбою з корупцією та іншими важливими напрямками.

"Думаю, що багато хто зараз занадто драматизують те, що відбувається навколо офшорного скандалу з участю Петра Порошенка. Тому всю цю історію можна сприймати як якесь нагадування українській владі, що бізнес не відокремлений від політики - це погано і ситуацію необхідно виправити", - додав він.

Нагадаємо, Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів задокументував велику мережу тіньових грошових переказів, які використовуються іменитими власниками з багатьох країн. Всього в зборі інформації та підготовці доповіді брали участь 380 журналістів із майже 80 країн світу.

У розслідуванні журналісти посилаються на "безпрецедентний витік мільйонів документів" з бази даних Mossack Fonseka, четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми.

На OCCRP опубліковані матеріали, крім інших, стосовно українців. Загалом у списку 20 українців, зокрема президент Петро Порошенко, міський голова Одеси Генадій Труханов, екс-прем'єр Павло Лазаренко і власник газети Kyiv Post Мохаммад Захур – британський бізнесмен, який живе і веде бізнес в Україні.

Зазначимо, влада Панами пообіцяла співпрацювати з судами у справі офшорів.

Зазначимо, стало відомо, що президент України Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст. Однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії.

Відповідно, 4 квітня Макара Пасенюка, яка виступає одним з фінансових радників з продажу корпорації Roshen, заявила, що Липецька фабрика може бути продана в найближчі кілька місяців.  У НАБУ не будуть розслідувати інформацію про панамські офшори президента України Петра Порошенка.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші