Запуск власного виробництва: У МОЗ пояснили, чи зможе Україна виробляти вакцину Pfizer

В Україні розробили програму з відновлення фармацевтичного виробництва вакцин

Запуск власного виробництва: У МОЗ поясн…
Фото: Рixabay

Про це розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1", передає Depo.ua.

"Ліцензійне виробництво. Сьогодні є програма уряду, яка перебуває на затвердженні про відновлення фармацевтичного виробництва в Україні. 100 мільйонів в бюджеті передбачено на біокластер "Біобезпека", який передбачає відновлення власного виробництва вакцин, зокрема, методом локалізації", - сказав він.

Водночас Ляшко пояснив, що купити ліцензію, до прикладу, на виробництво вакцини Pfizer навряд чи вийде.

"Не так-то просто, як вам здається. Сьогодні немає таких потужностей, які можуть запустити виробництво мРНК-вакцини методом локалізації і синтезу", – сказав головний санлікар.

За його словами, 100 млн грн потрібні лише для старту виробництва, і це не означає, що одразу можливо буде виробляти високотехнологічний продукт.

"100 мільйонів це для запуску. Ми не запустимо високотехнологічний продукт з нуля. Це треба розуміти і говорити це людям. Нам треба запустити процес виробництва. У нас немає вакцини виробництва проти туляремії, у нас немає сироваток проти дифтерії і тому подібне. Це те, що ми можемо запустити", – зазначив Ляшко. 

Нагадаємо, раніше заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Україні першим вакцинують від коронавірусу працівника медичної галузі, бо саме ці люди знаходяться на передовій боротьби із COVID-19. 

Довідка: Масова вакцинація в Україні, згідно із заявами очільників МОЗ, розпочнеться у середині лютого, орієнтовно з 15 числа. Цей процес розтягнеться на п'ять етапів, протягом яких провакцинують дев'ять пріоритетних груп населення.

Перший етап вакцинації охопить 370 тис. жителів, в основному тих, хто має найбільший ризик інфікування. Це, зокрема:

- працівники мобільних бригад вакцинації;
- медпрацівники, лікарі та середній медичний персонал, які працюють з COVID-пацієнтами;
- працівники лабораторій, де досліджуються аналізи на COVID-19;
- працівники екстреної медичної допомоги;
- персонал і люди, які живуть в інтернатах і будинках для людей похилого віку;
- військовослужбовці, які беруть участь в Операції Об’єднаних сил. 

Національна програма з вакцинації передбачає щеплення від коронавірусу для 50% населення України до першого кварталу 2022 року.

План вакцинації від коронавірусу в Україні 2021

На початок лютого Україна отримала гарантії про поставлення 22 млн доз вакцини, від двох виробників - AstraZeneca та Novavax

Читайте також: Вакцинація від COVID-19 розпочнеться за тиждень: Що важливо знати

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme