Випадкові добрі справи з користю для себе: 7 простих проявів доброти на кожен день

День "Випадкових добрих справ" вже минув, але варто замислитися над тим, щоб бути добрим кожен день, бо це не тільки допомагає іншим відчувати себе краще. Добрі справи також можуть покращити власне здоров'я і підвищити рівень щастя

Випадкові добрі справи з користю для себ…
@adamjang

Згідно з дослідженнями, про які пише CNN, створення благополуччя для інших людей, не чекаючи нічого взамін, стимулює центри мозку, які виробляють хімічні речовини, що допомагають мінімізувати стрес і боротися з депресією, передає Depo.ua.

Доброта впливає на зниження тиску

Добрі дії можуть знизити ризик когнітивних порушень і навіть допомогти нам жити довше.

За словами експертів, однією з причин цього є те, що доброта сприяє нашому почуттю спільності і приналежності. І це, як показали дослідження, є ключовим фактором для здорового і тривалого життя.

Виявилося, що пожертвування іншим людям або "соціальні витрати" знижують кров'яний тиск і покращують здоров'я серця.

В одному дослідженні просили групу людей з гіпертонією витрачати 40 доларів на себе, а іншій групі людей з високим кров'яним тиском сказали витратити гроші на інших. Вчені виявили, що у тих, хто витрачав гроші на інших, був нижчий кров'яний тиск в кінці шеститижневого дослідження. Фактично, результати такі, як і від здорового харчування і фізичних вправ.

Доброта зменшує біль

Недавнє дослідження показало, що люди, які сказали, що вони пожертвують гроші, щоб допомогти дітям-сиротам, були менш чутливі до ураження електричним струмом, ніж ті, хто відмовлявся їх давати. Крім того, чим більше люди думали, що їх пожертвування буде іншим на користь, тим менше болю вони відчували.

Як це могло трапитись? Дослідження показало, що ділянки головного мозку, які реагують на болючу стимуляцію, мабуть, миттєво деактивувалися з досвідом пожертвування.

Доброта підвищує рівень щастя

У Великобританії дослідники виявили, що доброта може підвищити рівень щастя людини всього за три дні. Під час дослідження люди були розділені на три групи: перша група повинна була здійснювати акт доброти кожного дня; друга група спробувала нове заняття; а третя група нічого не зробила.

Групи, які були добрі і робили щось нове, відчули приплив щастя.

Ви відчуєте ще більшу радість, якщо проявите творчий підхід до своїх добрих вчинків. Дослідники виявили, що люди, які здійснювали різні добрі вчинки протягом тижня, відчували збільшення почуття щастя, ніж ті, хто виконував одну і ту ж дію знову і знову.

Гарна новина в тому, що акти доброти можуть бути анонімними або публічними, спонтанними або запланованими, і можуть бути такими ж простими, як комплімент чи відкриття дверей для когось.

Перерахуємо приклади простих актів доброти, які ви можете вчиняти кожного дня:

- Під час водіння пропустіть автомобіль, який хоче потрапити на вашу смугу руху.
- Нехай людина в черзі позаду вас в супермаркеті піде першою.
- Зробіть справжній комплімент тому, хто їде з вами в ліфті.
- Зробіть те ж саме для свого боса - він, ймовірно, ніколи не отримує компліменти.
- Відпустіть образу і скажить людині, яка вас образила, що ви їй пробачаєте.
- Будьте поруч з другом, якому важко. Не намагайтеся йому щось радити, просто вислухайте його.
- Залиште своїй листоноші записку із вдячністю.

Як вже зрозуміло, бути спонтанно добрим до людей кожного дня - це не важко і дуже приємно. Спробуйте!

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme