Ти у себе один: 7 простих способів почати цінувати себе

Один з найбільших міфів, який часто культивується в суспільстві, полягає в тому, що встановати себе пріоритетом номер один є егоїстичним і недобрим. Правда в тому, що це найкраща річ, яку ми можемо зробити для себе і для інших

Ти у себе один: 7 простих способів почат…
Unsplash\@priscilladupreez

Є сім способів почати цінувати себе і зробити себе важливою людиною в своєму житті, пише Possibilitychange і його авторка Уленда Майбург.

1. Припиніть порівнювати себе з іншими

Порівняння себе з іншими - програна битва. Ви не були на їх місці, не дивилися на життя їхніми очима, і не переживали їх досвід, тому ви порівнюєте себе з інформацією, яка жодним чином не може бути точною. Порівняння відволікає вашу увагу від вас самих, але ваша сила полягає в тому, на що ви можете вплинути на своє власне життя. Ви унікальний, і немає нікого в світі такого, як ви. Якщо і порівнювати, то тільки себе з собою (з тим, ким ви були рік тому, 5 років тому або 10).

Фото: Unsplash\@priscilladupreez

Почніть зміщувати увагу на те, що відбувається у вашому житті, і звертайте увагу на людину, що дивиться на вас в дзеркало. У нього або неї є свої унікальні атрибути. Відпустіть внутрішнього перфекціоніста і почніть цінувати вашу посмішку, свої таланти, то, що ви пропонуєте. Почати бачити свою цінність - це найшвидший спосіб змістити фокус в своєму житті.

2. Навчися йти, коли вам десь, або з кимось погано

Деякі люди залишаються на роботі, яка їм не подобається тільки через зарплату. Інші продовжують відносини, які більше не змушують їх серця битися. Деякі з нас залишаються з друзями, які виснажують нас, тому що ми жадаємо будь-якої компанії. Незалежно від вашого терпіння, це не варто цих енергетичних витрат.

Фото: Unsplash\@ hoovr01

Ви заслуговуєте душевного спокою і просто бути щасливим. Не погоджуйтеся на менше. Шукайте, щоб знайти найкраще.

3. Почніть цінувати те, що у вас є

Цінуйте ліжко, в якому ви спите. Цінуйте одяг, який на вас, вашу машину, домівку, їжу. І головне, не забувайте цінувати те, що ви приносите світу. Почніть бачити радість, яку ви приносите іншим. Подумайте про вплив цієї радості і її хвилюючі наслідки. Те, що ви не усвідомлюєте їх, не означає, що вони не поширилися далі, ніж ви можете собі уявити.

Фото: Unsplash\@freestocks

Чим більше ви цінуєте, тим більше хорошого буде у вашому житті.

4. Розвивайте здорові відносини

Відпустіть або, принаймні, дистанціюйтеся від усього, що змушує вас почувати себе не дуже добре. Знайдіть себе з людьми, які привносять у ваше життя щось важливе.

Фото: Unsplash\@simonmaage

Зробіть так, щоб принаймні двоє людей живили вас, заохочували ваші мрії і сприймали вас такими, якими ви є. Пдтримання міцних зв'язків спонукає нас пам'ятати, що ми не самотні, і тримає наші серця відкритими.

5. Навчіться говорити "Ні"

Ми тут, щоб посильно допомагати один одному, але можуть настати часи, коли ми відчуваємо спокусу робити щось за рахунок нашого власного благополуччя. Іноді, коли ми даємо більше, ніж можемо, ми не дозволяємо іншій людині вчитися або мати власний досвід. Постійне виконання справ за інших може привести до виснаження. Замість цього поважайте себе, роблячи те, що можете, і відмовляючи, якщо не можете.

Фото: Unsplash\@zanilic

"Ні" може звільнити, тому що, коли ми говоримо "ні" іншим, ми говоримо "так" самим собі, і ми згодні з нашими цінностями. Дозвольте собі говорити "ні" час від часу. Ця практика підвищить вашу самооцінку і створить простір для людей, які цінують і поважають вас щн більше.

6. Встановіть здорові кордони

Наявність чітких меж життєво важлива для встановлення взаємоповажних відносин. Хочете вірте, хочете ні, але встановлення "кордонів" насправді дає свободу, тому що, коли наші бажання чітко визначені, немає необхідності зводити стіни. Межі відображають нашу самооцінку і наші цінності. Здорова самоповага навчить інших, як поводитися з вами.

Фото: Unsplash\@iam_anih

І коли випадкова людина намагається пробити ваші кордони, просто міцно "стійте на своєму".

7. Крокуйте за своїм серцем

У всіх нас є заняття, яке змушує нас оживати і надає сенс нашому життю. Не забувайте слухати ту частину себе, яка рухає вас, і усвідомлювати свої бажання і ті дрібниці, які вас відволікають. Зосередьтеся на своїй цілі, тому що мрії ніколи не зникнуть. Вони просто можуть відкладатися.

Фото: Unsplash\@akipotpot
 

Наші захоплення можуть бути маленькими або великими, і ми можемо мати їх безліч. Прислухайтеся до речей, що змушують ваше серце завмирати і знайдіть спосіб зробити щось одне, те, що можете. 

Все в нашому житті починається з нас і відбивається на наших відносинах з людьми. Тому є сенс віддавати собі стільки любові, турботи і радості, скільки ви б шукали в інших або  інші шукали б в вас. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"