В уряді звітують, що всі регіони України активно готуються до старту вакцинації

У всіх областях України ведеться підготовка регіональної інфраструктури до вакцинації проти коронавірусу COVID-19, працюють відповідні робочі групи

В уряді звітують, що всі регіони України…
Фото: Facebook Олексія Чернишова

Про це заявив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов під час свого виступу в рамках форуму "Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді", передає Depo.ua.

"Зараз у всіх областях України працюють робочі групи з підготовки регіональної інфраструктури до вакцинації", – заявив міністр.

Він також повідомив, що наступним етапом буде щеплення громадян і створення відповідних умов для цього.

Чернишов також зазначив, що епідемія в межах України перейшла в контрольовану фазу, а інфраструктура повністю готова до подальшої протидії хворобі.

Нагадаємо, раніше заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що вакцинацію проти коронавірусу в Україні будуть проводити на двох платформах – за допомогою мобільних бригад, а також у пунктах щеплення, які створюються при центрах первинної медико-санітарної допомоги. 

У МОЗ повідомили, що загальна кількість мобільних бригад становить 572 одиниці. Їх виводитимуть у роботу поступово – починаючи з 50 і потім збільшуючи, в залежності від регіону та темпів вакцинації. Разом зі збільшенням охоплення вакцинацією будуть організовані 1 650 пунктів вакцинації. Надалі кількість пунктів вакцинації буде збільшуватися до 4 250, а кількість мобільних бригад – до 600. 

Раніше у МОЗ також заявили, що Україна має можливість забезпечити холодовий ланцюг, а також перевезення та зберігання вакцин, наданих у межах ініціативи COVAX. При цьому логістика буде здійснюватися приватними компаніями коштом міжнародної технічної допомоги. 

Вакцинація, як очікується, має розпочатися з 15 лютого. 

Довідка: 29 січня Міністерство охорони здоров’я презентувало Календарний план вакцинації населення України у 2021 році. Він передбачає додаткову закупівлю близько 15 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу. Згідно з оприлюдненим планом, протягом лютого-квітня буде використано 367 тисяч безплатних вакцин для медиків стаціонарів і учасників ООС. Наступними у списку вакцинованих йдуть люди віком 80+ і працівники первинної медичної допомоги. Далі – решта.

Читайте також: Вакцинація від COVID-19 розпочнеться за тиждень: Що важливо знати

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme