Вакцинацію в Україні проводитимуть на двох платформах: Про що йдеться

Вакцинацію в Україні будуть проводити на двох платформах – за допомогою мобільних бригад, а також у пунктах щеплення, які створюються при центрах первинної медико-санітарної допомоги

Вакцинацію в Україні проводитимуть на дв…
Фото: Рixabay

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко під час брифінгу, передає Depo.ua.

"Вакцинацію ми будемо проводити на двох платформах. Перша платформа – це мобільні бригади. Їх буде близько 500", – сказав він.

Ляшко пояснив, що до складу мобільних бригад будуть входити:

  • дві медичні сестри;
  • лікар і реєстратор;
  • водій.

"Медичні бригади на першому етапі забезпечуватимуть вакцинацію в організованих професійних колективах, як-то заклади охорони здоров'я, соціальні установи, або військові частини наших військовослужбовців, які сьогодні перебувають в зоні ООС", – пояснив головний державний санітарний лікар.

Друга платформа, за словами Ляшка, це пункти щеплення, які створюються при центрах первинної медико-санітарної допомоги.

Дещо згодом очільник Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов під час години запитань до уряду у Верховній Раді уточнив, що загальна кількість мобільних бригад становить 572 одиниці. Їх виводитимуть у роботу поступово – починаючи з 50 і потім збільшуючи, в залежності від регіону та темпів вакцинації.

"Разом зі збільшенням охоплення вакцинацією будуть організовані 1 650 пунктів вакцинації. І також працюватимуть мобільні бригади. Надалі будемо поступово збільшувати їхню кількість до 4 250 пунктів вакцинації та близько 600 бригад", – наголосив міністр.

Він пояснив, що така кількість пунктів і бригад дасть можливість забезпечити поетапне розгортання кампанії та грунтовне навчання залучених до вакцинації медичних працівників. 

Нагадаємо, раніше стало відомо, скільки мобільних бригад і кабінетів щеплень підготують в Україні.

Довідка: 29 січня Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) презентувало Календарний план вакцинації населення України у 2021 році.

Він передбачає додаткову закупівлю близько 15 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу. 

Згідно з оприлюдненим планом, протягом лютого-квітня буде використано 367 тисяч безкоштовних вакцин для медиків стаціонарів і учасників ООС.

Наступними у списку вакцинованих йдуть люди віком 80+ і працівники первинної медичної допомоги. Далі – решта.

Читайте також: Україна на карантині до 28 лютого: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme