Стало відомо, хто платитиме за доставку та зберігання вакцин в Україні

Україна підтвердила, що має можливість забезпечити холодовий ланцюг, а також перевезення та зберігання вакцин, наданих у межах ініціативи COVAX. При цьому логістика буде здійснюватися коштом міжнародної технічної допомоги

Стало відомо, хто платитиме за доставку…
Фото: Рixabay

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я України з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко під час брифінгу, передає Depo.ua.

"На початку січня Україна надала технічну заявку щодо залучення до так званої першої хвилі вакцинації із використанням вакцин виробництва компаній Pfizer – BioNTech. Цією заявкою Україна підтвердила, що має можливість забезпечити холодовий ланцюг, а також перевезення та зберігання таких вакцин", – сказав він.

За словами Іващенка, забезпечення так званого холодового ланцюга, що потребує ультранизьких температур зберігання, буде здійснюватися за рахунок залучення приватних логістичних операторів.

"Саме логістика буде здійснюватися за кошти міжнародної технічної допомоги", – наголосив він.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль пояснив, чому в Україні не будуватимуть склади для зберігання COVID-вакцин.

Довідка: Холодовий ланцюг (згідно чинного українського законодавства) – безперервно функціонуюча система, що забезпечує оптимальний температурний режим зберігання і транспортування на всіх етапах переміщення вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного від підприємства-виробника до споживача.

Важливо, що, зокрема, вакцини, повинні зберігатися й транспортуватися із дотриманням відповідних температурних умов холодового ланцюга, визначених в інструкціях про їх застосування.

При цьому дотримання належних умов зберігання і транспортування вакцин є необхідною та обов'язковою умовою збереження показників якості (ефективності та безпечності), визначених та затверджених сертифікатом якості, який надається підприємством-виробником.  

Контроль за дотриманням умов холодового ланцюга здійснюється Департаментом імунобіологічних препаратів та імунопрофілактики державного підприємства "Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України" спільно з територіальними закладами державної санітарно-епідеміологічної служби України. 

Читайте також: План вакцинації: МОЗ хоче щепити 50% українців

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme