У Клиха на суді здали нерви: Побачивши матір, він почав кричати

Українець Станіслава Клих, якого судять на Росії, під час засідання суду не стримав емоцій, коли побачив матір
Depo.Життя
17 березня 2016 10:37
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" розповів журналіст "Радіо Свобода" Антон Наумлюк, передає depo.ua.

За його словами, раніше приїжджала "швидка допомога" для мами Клиха, їй надали допомогу і вже поїхали. Але згодом викликали "швидку" ще раз.

"Стас, коли побачив матір, повис в клітці і почав кричати. Микола тримається добре", - розповів журналіст.

Зал був забитий молодими людьми, які представилися студентами та представниками громадських організацій. За їхніми словами, їх запросив бути присутнім суддя. Через кілька хвилин після початку засідання вони пішли.

Адвокат Докка Іцлаев заявив, що суд першої інстанції не надав доказів причетності Карпюка і Клиха до інкримінованих злочинів.

"Я затриманий тільки тому що я українець, і все життя прагнув зміцнити українську державність. Мабуть, Москва вважає, що це дуже великий злочин. У Чечні я ніколи не був і не брав участь в бойових діях у Чеченській республіці. Слідству і суду це прекрасно відомо", - підтримав адвоката Карпюк.

"Клих виступити не зумів, тільки кричав. Його вивели з залу суду", - розповів Наумлюк. 

Нагадаємо, сьогодні у чеченському Грозному триває засідання у справі українців Карпюка та Клиха, на якому мають виступити свідки захисту

Зазначимо, журналістці "Громадського" Ірині Ромалійській відмовили в акредитації на суд над українцями Станіславом Клихом та Миколою Карпюком у Чечні. Не отримав акредитацію і Наумлюк, оскільки "Радіо Свобода" фінансується з Америки".

Також журналісти не змогли потрапити до зали суду, оскільки всі місця там були зайняті невідомими молодими людьми. 

У справі, яку розглядає Верховний суд Чечні у Грозному, українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха звинувачують в "участі в банді", вбивстві й замаху на вбивство російських військовослужбовців. Російське слідство стверджує, що Клих і Карпюк в часи Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню, а Карпюк у кінці 1994 й на початку 1995 року сам брав у них участь. Крім того, їм інкримінують участь у ті роки в організації "УНА-УНСО" (насправді тоді це були дві окремі організації – ред.), що заборонена в Росії від 2014 року. За інформацією ЗМІ, російські спецслужби викрали Карпюка в березні 2014 року в Чернігівській області, Клиха затримали в серпні того ж року в російському місті Орлі. Обидва заперечують свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а визнання були отримані російським слідством під тортурами.

На Росії правозахисний центр "Меморіал" повідомив, що визнав політичними в’язнями громадян України Миколу Карпюка і Станіслава Клиха, яких там утримують за ґратами.

Як заявили правозахисники, вони вимагають негайно й безумовно звільнити українців, яких у Росії обвинувачують в участі в бойових діях на боці прихильників незалежності Чечні в роки Першої чеченської війни.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя