Українську журналістку у Чечні не пускають на суд над Карпюком та Клихом

Журналістці "Громадського" Ірині Ромалійській відмовили в акредитації на суд над українцями Станіславом Клихом та Миколою Карпюком у Чечні
Depo.Життя
17 березня 2016 07:37
ФОТО: depo.ua

Про це журналістка написала на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"В акредитації відмовлено. У Верховному Суді Чеченської Республіки Росії не хочуть бачити журналіста "Громадського" на процесі Карпюка і Клиха. А їх завтра повинні привезти до суду ж. Відмовили красиво - лист прийшов сьогодні в акурат в кінці робочого дня. Засідання - завтра вранці", - написала вона пізно ввечері.

Вона також розмістила фото листа, в якому обґрунтовують причини відмови у акредитації.

Українську журналістку у Чечні не пускають на суд над Карпюком та Клихом - фото 1

"Всі зазначені тут документи я відправляла в суд, і в російський МЗС. Дві фотокартки тільки не передала, з собою були", - зазначила Ромалійська. 

Нагадаємо, у понеділок, 14 березня, у російській Чечні розгляд справи громадян України Миколи Карпюка і Станіслава Клиха перенесли на невизначений термін. Як повідомили у прес-службі Верховного суду Чечні, це пов’язано з тим, що суддя Вахід Ісмаїлов, який веде справу, взяв лікарняний на місяць. 

У справі, яку розглядає Верховний суд Чечні у Грозному, українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха звинувачують в "участі в банді", вбивстві й замаху на вбивство російських військовослужбовців. Російське слідство стверджує, що Клих і Карпюк в часи Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню, а Карпюк у кінці 1994 й на початку 1995 року сам брав у них участь. Крім того, їм інкримінують участь у ті роки в організації "УНА-УНСО" (насправді тоді це були дві окремі організації – ред.), що заборонена в Росії від 2014 року. За інформацією ЗМІ, російські спецслужби викрали Карпюка в березні 2014 року в Чернігівській області, Клиха затримали в серпні того ж року в російському місті Орлі. Обидва заперечують свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а визнання були отримані російським слідством під тортурами.

На Росії правозахисний центр "Меморіал" повідомив, що визнав політичними в’язнями громадян України Миколу Карпюка і Станіслава Клиха, яких там утримують за ґратами.

Як заявили правозахисники, вони вимагають негайно й безумовно звільнити українців, яких у Росії обвинувачують в участі в бойових діях на боці прихильників незалежності Чечні в роки Першої чеченської війни.