У Чечні судять Карпюка та Клиха. Журналістам у залі суду "не вистачило місць"

У Чечні у зал суду, де відбудеться засідання у справі українців Станіслава Клиха та Миколи Карпюка, не пускають журналістів та правозахисників

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" розповів журналіст "Радіо Свобода" Антон Наумлюк, передає depo.ua.

"У залі суду на процесі у справі Карпюка-Клиха не вистачило місць ні для журналістів, ні для правозахисників. Питаю у прес-секретаря: "А хто зайняв місця в залі?". "Не знаю, але місць немає", - каже Каїм. "Ви не знаєте, хто до вас в суд прийшов?", - дивуюся. "Ну так, у нас же хто хоче може пройти на процес", - сміється. "Не знаю, що за табір сьогодні прийшов", - говорить пристав", - розповів журналіст.

У підсумку, за його словами, в зал засідання пройшли український консул, мама Стаса Клиха і один з братів Карпюка.

"Коли маму Клиха заводили, їй стало погано. Дівчина пристав підтримуючи, завела її в зал. Коли почався процес, журналісти і родичі, які стоять на вулиці перед будівлею суду, почули, як хтось, очевидно Клих, кричить. Дуже тихо, матом і незрозуміло", - розповів Наумлюк. 

Як повідомлялось раніше, журналістці "Громадського" Ірині Ромалійській відмовили в акредитації на суд над українцями Станіславом Клихом та Миколою Карпюком у Чечні. Не отримав акредитацію і Наумлюк, оскільки "Радіо Свобода" фінансується з Америки". 

Пресс-секретарь Верховного суда Чеченской республики Индарбек Каимов. В аккредитации на процесс Карпюка-Клыха отказали, ...

Опубліковано Anton Naumlyuk 16 березень 2016 р.

У справі, яку розглядає Верховний суд Чечні у Грозному, українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха звинувачують в "участі в банді", вбивстві й замаху на вбивство російських військовослужбовців. Російське слідство стверджує, що Клих і Карпюк в часи Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню, а Карпюк у кінці 1994 й на початку 1995 року сам брав у них участь. Крім того, їм інкримінують участь у ті роки в організації "УНА-УНСО" (насправді тоді це були дві окремі організації – ред.), що заборонена в Росії від 2014 року. За інформацією ЗМІ, російські спецслужби викрали Карпюка в березні 2014 року в Чернігівській області, Клиха затримали в серпні того ж року в російському місті Орлі. Обидва заперечують свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а визнання були отримані російським слідством під тортурами.

На Росії правозахисний центр "Меморіал" повідомив, що визнав політичними в’язнями громадян України Миколу Карпюка і Станіслава Клиха, яких там утримують за ґратами.

Як заявили правозахисники, вони вимагають негайно й безумовно звільнити українців, яких у Росії обвинувачують в участі в бойових діях на боці прихильників незалежності Чечні в роки Першої чеченської війни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme