На першому синоді ПЦУ про відсторонення Філарета не йшлося, – ЗМІ

На першому засіданні Синоду Православної церкви України не порушували питання про можливість відправити патріарха Філарета на спокій

Про це розповів один із членів Синоду, передає Depo.ua з посиланням на Українську правду.

"Було визначення титулів для всіх архієреїв. Зрозуміло було, що якщо почати розглядати титул патріарха, то може бути скандал. Тому для нього зробили окремий пункт, де означалася лише єпархія", – розповів він.

"В процесі обговорення один з членів Синоду сказав, що, на його думку, митрополит має керувати парафіями в Києві, бо він Київський, а патріарх – парафіями Київської області. Але сам митрополит Епіфаній категорично наполіг, щоб патріарху залиши його парафії в Києві. І всі проголосували", – запевнив співрозмовник УП.

"Святійшому, мабуть, хтось сказав, що "Ви знаєте, була проти Вас змова, хотіли відправити на спокій". І через 3 місяці повторювання він вже і сам повірив, ніби так і було. Хоча про це і мови не було", – заявив він.

Нагадаємо, 9 травня в інтерв'ю ТСН Філарет заявив, що УПЦ КП не ліквідована.

 11 травня Міністерство культури заявило, що Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) припинила існування й увійшла до Православної церкви України (ПЦУ).

 13 травня почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що він, як і предстоятель ПЦУ Епіфаній, уповноважений скликати Собор.

 14 травня на богослужіння до Філарета приїхали лише чотири єпископи з понад 60. Також він заявив що Епіфаній не може нічого робити всередині церкви без його згоди. Водночас Філарет закликав православ’я об’єднатися в єдину церкву та пояснив, чому наполягає на Київському патріархаті в Україні.

15 травня Патріарх Філарет заявив, що його обдурили, що в нього була домовленість з президентом Петром Порошенком і митрополитом Епіфанієм, що він буде керувати Православною церквою в Україні, а за митрополитом Епіфанієм залишиться представлення Українською церкви за кордоном.

Митрополит Епіфаній відкинув звинувачення Філарета у несамостійності та намаганні відправити на покій почесного патріарха. 

Довідка: 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися в єдину Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній. Представники РПЦ (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, але окремі парафії переходять до ПЦУ.

5 січня 2019 року у Стамбулі було підписаноТомос про автокефалію української церкви, 6 січня патріарх Варфоломій передав його Епіфанію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна