Карпюк у чеченському суді: Мій злочин тільки в тому, що я люблю Україну

Українець Микола Карпюк, якого судять на Росії, виступив на суді. Він заперечує причетність до злочинів, у яких його звинувачує слідство
Depo.Життя
17 березня 2016 10:53
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" розповів журналіст "Радіо Свобода" Антон Наумлюк, передає depo.ua.

Зокрема, за його словами, Адвокат Докка Іцлаєв заявив, що суд першої інстанції не надав доказів причетності Карпюка і Клиха до інкримінованих злочинів.

"Я затриманий тільки тому, що я українець, і все життя прагнув зміцнити українську державність. Мабуть, Москва вважає, що це дуже великий злочин. У Чечні я ніколи не був і не брав участь в бойових діях у Чеченській республіці. Слідству і суду це прекрасно відомо", - підтримав адвоката Карпюк.

Зазначимо, Станіслав Клих виступити на суді не зумів. Його вивели з залу суду, оскільки він почав кричати і неадекватно поводитись

Нагадаємо, сьогодні у чеченському Грозному триває засідання у справі українців Карпюка та Клиха, на якому мають виступити свідки захисту

Зазначимо, журналістці "Громадського" Ірині Ромалійській відмовили в акредитації на суд над українцями Станіславом Клихом та Миколою Карпюком у Чечні. Не отримав акредитацію і Наумлюк, оскільки "Радіо Свобода" фінансується з Америки".

Також журналісти не змогли потрапити до зали суду, оскільки всі місця там були зайняті невідомими молодими людьми. Після початку засідання суду ці люди вийшли. 

Сьогодні, 17 березня, суд у Грозному відхилив апеляцію захисту українців Станіслава Клиха та Миколи Карпюка щодо продовження терміну утримання під вартою на три місяці. 

У справі, яку розглядає Верховний суд Чечні у Грозному, українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха звинувачують в "участі в банді", вбивстві й замаху на вбивство російських військовослужбовців. Російське слідство стверджує, що Клих і Карпюк в часи Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню, а Карпюк у кінці 1994 й на початку 1995 року сам брав у них участь. Крім того, їм інкримінують участь у ті роки в організації "УНА-УНСО" (насправді тоді це були дві окремі організації – ред.), що заборонена в Росії від 2014 року. За інформацією ЗМІ, російські спецслужби викрали Карпюка в березні 2014 року в Чернігівській області, Клиха затримали в серпні того ж року в російському місті Орлі. Обидва заперечують свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а визнання були отримані російським слідством під тортурами.

На Росії правозахисний центр "Меморіал" повідомив, що визнав політичними в’язнями громадян України Миколу Карпюка і Станіслава Клиха, яких там утримують за ґратами.

Як заявили правозахисники, вони вимагають негайно й безумовно звільнити українців, яких у Росії обвинувачують в участі в бойових діях на боці прихильників незалежності Чечні в роки Першої чеченської війни.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя