Детокс: Що це таке і для чого він потрібен

Вже багато років такий спосіб очищення організму як детокс залишається у моді, але продовжує викликати чимало питань

Детокс: Що це таке і для чого він потріб…

Depo.ua пропонує ознайомитися з наявною інформацією про детокс. Якщо ви ще не готові до таких експериментів з організмом, пропонуємо прочитати цікаву інформацію про японську дієту.

Що таке детокс

детокс соки

Ідея детоксу спала на думку бізнесменам, які прагнули заробити гроші на досить популярній ідеї про можливість очищення організму від шлаків, токсинів. Мовляв, впродовж життя наш організм "засмічується" шкідливими відходами і потребує очищення. Справжній детокс робили у клініках у 20-му столітті – його призначали пацієнтам, які надходили до лікарень у стані алкогольного та наркотичного сп'яніння.

Втім, бізнесмени зрозуміли, що на ідеї "шлакування" та "інтоксикації" організму можна заробити чималі гроші. Так і сталося. Лише у Штатах щороку витрачають не менше трьох мільярдів доларів на соки та спеціальні добавки, які допомагають "очищувати" тіло.

Отже, детокс – це низка заходів, спрямованих на очищення організму, а саме – на очищення печінки та кишківника. Серед процедур з детоксикації організму вирізняють сокову дієту, напої зі спеціями та прянощами, відвари трав та більш механічні процедури, такі як гідроколонотерапія, масажі і сауна.

Теми голодування та детоксу легко поєдналися і стали ідеєю "фікс" для багатьох просунутих користувачів мережі. Люди готові забути про їжу на 7-10 днів і пити овочеві та фруктові соки, запиваючи їх водою зі спеціями та травами, аби очистити тіло, стати молодшим та позбутися зайвого. Проте доцільність таких маніпуляцій лікарями доведено не було. 

Але є і хороша новина – наш організм спроєктований таким чином, що самостійно очищується, не потребуючи допомоги. Звісно, бувають зовсім запущені випадки, коли печінка не може впоратися зі своїми функціями і лише тоді потрібна допомога. Проте, якщо ви здорові і ваші аналізи та УЗД внутрішніх органів свідчать про низький рівень небезпеки – то ваш організм зробить самосійний детокс, не потребуючи заправки детокс-фрешами чи іншими напоями.

Про шлаки та "брудний кишківник" взагалі годі й казати. Почнемо з того, що кишківник – це місце, у якому безліч бактерій, завдяки яким маємо такий процес як травлення та дефекацію. Якби щось там "забруднилося", людина б це відчула. А якщо тіло прекрасно функціонує, тоді і чистити спеціально його не потрібно.

Що робити, аби організм був "чистим"

Аби ви були здорові і всі процеси відбувалися "як треба", пити фреші, голодувати і приймати постійно сауну не потрібно. Але є деякі речі, які допоможуть нашому тілу почувати себе краще: 

  • відмова від фастфуду, напівфабрикатів, смаженої та жирної їжі та усього, що є "харчовим сміттям"
  • активний спосіб життя, який може складатися зі спорту, активних прогулянок та плавання
  • відмова від куріння, алкоголю і наркотиків – найкращий подарунок своєму організму

Ефективність детоксу для схуднення

Детокс та схуднення

Безліч онлайн-магазинів пропонують споживачам детокс-дієти, завдяки яким можлива феноменальна втрата ваги. Йдеться про 3, 5, 7 днів відмови від звичного харчування на користь "диво"-фрешів. Так, за тиждень на такій дієті можна втратити від 2 до 6 кілограмів, коштом зменшення споживання калорій, втрати води в організмі і промиванню кишківника.

Проте ніхто не говорить про те, що відбувається з нашим тілом після припинення такого типу дієт. По-перше, потребується поступовий вихід з чітко і правильно прописаним меню.

По-друге, не рідко кілограми повертаються з "новими друзями".

По-третє, одиниці звертаються до лікарів перед тим, як пройти такий "курс очищення". Насправді, у детоксу чимало негативних сторін, про які мало хто говорить. Тому перш, ніж починати детокс, обов'язково маєте порадитися зі спеціалістом.

Детокс: Шкода чи користь 

детокс напій

Попри велику критику детокс-дієт і самої ідеї очищення організму, у цього методу є і плюси.

Користь детоксу 

Добре, коли людина задумається про детокс, адже вирішила почати піклуватися про своє здоров'я. Це вже перший крок до подовження та покращення життя. Вживання, наприклад, зелених овочів, смузі з них, зелені, зеленого чаю, додавання кориці та імбиру до свого раціону, так само як і вживання різних видів капусти, буряка та деяких ягід дійсно є корисними для нашого тіла. Науково доведено, що такий набір продуктів активує ген, який відповідає за детоксикацію організму. Тому вживання продуктів, які входять до детокс-дієти, у звичайному режимі харчування, принесуть користь.

Так само в деяких випадках можуть бути корисними такі процедури як масажі, гідроколонотерапія, сауна – втім, їхню кількість і тривалість, а також доцільність для пацієнта має визначати спеціаліст. 

Шкода детоксу

Детокс-процедури несуть небезпеку, адже можуть пошкодити кишківник. Також непастеризовані соки-фреші можуть стати причиною отруєння. Тим паче, що користь від таких соків є лише якщо випити його впродовж 5 хвилин після приготування. Адже згодом такі напої втрачають свою цінність – вітаміни та інші корисні речовини.

Також голодування може спровокувати небезпечні стани, такі як кома, закислення крові, що може призвести до летальних випадків.

Неправильне приймання трав чи рослинних соків можуть викликати проблеми і збої у роботі вашого організму. Саме тому перш, ніж розпочати детокс, варто звернутися до лікаря.

За матеріалами moz.gov.ua

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme