Чим зайнятися у вихідні 6-8 березня

Якщо ви сучасна людина в сучасному місті, питання, чим зайняти себе на вихідні є одним з найбільш непростих. Навіть коли у вас на розваги достатньо грошей

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Чим зайнятися у вихідні 6-8 березня…
Фото: УНІАН

Тому щоп’ятниці Depo.ua підкидатиме вам кілька варіантів. Всі вони перевірені нашими авторами особисто. Може вам з того переліку нічого й не підійде, а може знайдете кілька ідей, як урізноманітнити вихідні. 

Що почитати: "Цуцик", Віталій Запека

книжка цуцик віталія запека

Книжка "Цуцик" ветерана АТО Віталія Запека позиціонується як антивоєнний роман. Події війни на Донбасі переповідаються очіма собаки, який опиняється то в лісі, то в будинку мирних жителів, то в солдатському бліндажі.

Трохи наївне, дуже зворушливе, з добре зрозумілими акцентами. Любителів собак взагалі захопить з перших рядків. 

Місцями нагадує оповідання улюбленого з дитинства Сетона Томпсона - Запека теж надає тварині людьських рис характеру, причому тільки тварині - головному герою.  Він намагається пояснити його мотивацію, допомогти читачу зрозуміти, чому Цуцик чинить саме так. Решта собак - собаки як собаки, сплять, їдять і гавкають.

Ви будете здивовані, але при всій своїй зворушливості і милоті "Цуцик"  - книжка скандальна. Після того, як вона потрапила в короткий список на здобуття Національної премії імені Тараса Шевченка, низка високочолих культурних діячів розпочали проти автора війну.

Але будьте спокійні, любі читачі, там немає ніякої крамоли (ми би вам інакше її не радили), автор з великою любов'ю пише і про захисників Донбасу, і про місцевих жителів. 

Що подивитися: "Пропала грамота"

"Танцювала риба з раком, риба з раком/ А петрушка з пастернаком, з пастернаком….". Якщо ви думаєте, що це пісненька з реклами, ми вам щиро заздримо. Ну прям от дуже, тому що це значить, що ви цей шедевр зараз дивитиметеся вперше. 

Пропала грамота - щедевр українського кінематографу, знятий на студії "Довженка" ще в 1972 році. Зрозуміло, що стрічку одразу заборонили, бо ідеологічно не сподобалося і глядачі побачили фільм тільки після 80го року. За словами оператора стрічки Віталія Зимовця після цензурування в Москві команді "вдалося зберегти лише 35 % відзнятого матеріалу", але фільм все одно неймовірно класний. І молодий Миколайчук в головній ролі показав себе у всій красі.

Щодо зв'язку із однойменним оповіданням Гоголя, сценарій, через багаточисельні зміни є майже окремим твором. 

Що приготувати: салат  "Шо попало", він же"Татарський"

Не питайте чому "Татарський. Ніхто не скаже, чому. Під такою назвою він кочував з рецептника до рецептника кримських кулінарів, а ті, кого вони пригощали, бурмотіли "шо попало" і просили ще. 

Тож, візьмемо по двісті грамів: моркви корейської, себто морковчі (яка насправді теж не корейська, це в нас не салат, а суцільна загадка), буряка по-корейські, так само нашаткованих капусти білокочанної, по 200 грамів вареного м'яса або птиці і копченої ковбаси. Також нам треба двісті грамів нарізаної так само як всі інгрідієнти і підсмаженої у фритюрі картоплі. Не лякайтеся, її можна купити готову в тому відділі супермаркету, де продаються закуски до пива. 

Викладаємо всі наші складові горками на велике блюдо, а посередині - майонез. Якщо ви цього соусу недолюблюєте, можна замінити його жирним йогуртом або сметаною, додавши трохи гірчиці. Дозволимо собі висловити певність, що так навіть смачніше. Оце викладання - для красивої подачі. Можна просто змішати всі ці інгрідієнти і їсти великою ложкою.

Якщо у вас гастрит, чутливий шлунок або плани схуднути до літа, краще цього не їсти.

Цього краще взагалі не їсти, бо викликає залежність. 

Ну от, ми вас попередили. Тепер смачного.

Куди піти: на Марш жінок

Якщо ви думаєте, що феміністки - крикливі дурепи яким невідомо чого не вистачає в житті, згадайте, що саме завдяки ним жінки зараз мають право обіймати будь-які посади, голосувати на виборах, отримувати спадок, обирати, виходити заміж чи ні, народжувати чи ні, вдягатися в що хочуть тощо.

Але і в наші чудові роки жінки і чоловіки рівні ще не в усіх правах і це завдає клопоту, повірте, всім. Тому виходити на такі марші треба,  нагадувати про рівність треба. До того ж, ви чудово проведете час в компанії сучасних і позитивно налаштованих людей. Але не забудьте про масочку!

Передбачення на наступний тиждень: Краще зробити і пошкодувати, ніж не зробити і пошкодувати.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme