Військові навчання у більшості областей: Як Україна готується дати відсіч Росії

Зіштовхнувшись з реальною загрозою нової агресії з боку Росії, Україна демонструє готовність дати відсіч

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Військові навчання у більшості областей:…
Фото: Останній Блокпост

Вчора, 19 квітня, Служба безпеки України повідомила про початок масштабних багатоетапних антитерористичних навчань у більшості областей України. Ці навчання з одного боку повинні стати демонстрацією сили у відповідь на брязкання зброєю Росією біля наших кордонів, а з іншого – мобілізувати українські сили оборони та підготувати їх до збройної відсічі ворогу, якщо у ній буде необхідність.

Читайте також: Загострення на кордоні посилюється: Чи наважиться Путін знову напасти на Україну

Вже відомо, що у цих навчаннях братимуть участь регіональні підрозділи СБУ, Національної поліції, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Збройних сил України і Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Насамперед відпрацьовуватимуться дії із захисту державного кордону і стратегічно важливих об'єктів (військових складів, електростанцій, газопроводів, портів, аеродромів тощо). Це потрібно для протидії можливим терористичним і диверсійним загрозам, які можуть мати місце як паралельно з відкритим вторгненням ворожих військ на територію нашої держави, так і без нього. Простіше кажучи – щоб не повторилась історія із захопленням Гіркіним Слов'янська і Безлером Горлівки у 2014 році.

Збори резервістів в Україні

Важливою особливістю цих навчань, порівняно з більшістю інших, буде тимчасове запровадження особливого режиму, що полягатиме, зокрема, в обмеженні або забороні руху транспортних засобів і пішоходів, перевірці документів, що посвідчують особу, огляді автомобілів.

Востаннє подібні заходи здійснювались в Україні у листопаді-грудні 2018 року, коли після нападу російських кораблів на українські катери у Керченській протоці у 10 прикордонних областях України запровадили режим воєнного стану та провели військові навчання резервістів першої черги.

Читайте також: Бійня в Керченській протоці: Чому Росія напала на українські військові кораблі

Однак, ці антитерористичні навчання далеко не єдині, які мають місце в Україні у ці буремні тижні.

Так, ще 14 квітня у Херсонській області поблизу адмінкордону з окупованим Кримом стартували показові навчання Збройних сил України в умовах, наближених до бойових. Зокрема, були помічені тренувальні стрільби танків Т-64БМ "Булат" та артилерії.

Також навчання у військово-польових умовах провів окремий загін спеціального призначення Нацгвардії "Азов", який базується у Маріуполі. Судячи з відео, оприлюдненого самими бійцями, навчання проходили у степовій зоні. Швидше за все спецзагін тренувався боронити стратегічно важливий Маріуполь на підступах до міста.

Окрім регулярної армії і Нацгвардії у стратегічно важливих Херсонській, Київській та Харківській областях, пройшли наймасштабніші навчання загонів територіальної оборони за весь час їхнього існування.

Так, у Харківській області в навчаннях взяли участь близько 3 500 військовослужбовців, резервістів і військовозобов'язаних. До заходів на командних пунктах, загальновійськових полігонах та тактичних полях залучили воїнів оперативного резерву першої та другої черг.

Бійці вдосконалювали свої тактичні навички, навчалися надавати першу домедичну допомогу, евакуйовувати поранених під обстрілами противника, ставити інженерні загородження.

У свою чергу під Києвом на тренувальний збір зібрались декілька сотень ветеранів АТО/ООС та просто патріотів. Вони проходили тактичні навчання, польову медицину та відточували навички поводження зі зброєю. На заході було помічено генерал-майора ЗСУ Сергія Кривоноса.

Ветерани АТО/ООС обіцяють проводити подібні навчання регулярно в багатьох містах країни.

Читайте також: Еволюція української армії: Як змінився військовий резерв ЗСУ за сім років війни

Всього ж станом на сьогодні, за офіційною інформацією, в Україні сформовано 26 батальйонів територіальної оборони, у яких числяться 100 тисяч резервістів. Щоправда, у деяких регіонах виникають питання до якості комплектації цих батальйонів кадровими ресурсами.

Зокрема, херсонські журналісти встановили, що у складі БТрО Херсонщини фігурують члени громадської організації "Ніхто крім нас", яких неодноразово бачили в проросійських мітингах та акціях, а також ті, що фігурують в якості обвинувачених у справі Гандзюк. Чи не стануть вони "п'ятою колоною" під час російського наступу – те ще питання.

Зрозуміло, що такий стан речей став можливим через слабкий громадський контроль цих процесів і недосконалість законодавства. Зокрема, в Україні досі не ухвалений закон про територіальну оборону, де були б прописані критерії відбору. А поки немає законодавчо встановлених правил відбору, процес формування підрозділів ТрО йде самопливом. І це, насправді, дуже велика проблема. Прийняття ж закону з незрозумілих причин блокується на Банковій.

Читайте також: Закон про тероборону: Чому у Зеленського затягують його прийняття

В цілому ж Україна на усіх фронтах демонструє, що вона не хоче війни і першою не почне збройну ескалацію. Однак, якщо війна стане неминучою, то нам буде що протиставити ворогу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme