Шмигаль сподівається на підтримку Німеччини у вступі України до НАТО і ЄС

Україна прагне вступити до ЄС та НАТО і сподівається на підтримку Німеччини у цих питаннях
 

Журналіст відділу новин
Шмигаль сподівається на підтримку Німечч…
Фото: Урядовий портал

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі з міністром закордонних справ ФРН Гайко Маасом в рамках робочого візиту до Федеративної Республіки Німеччина, повідомляє Depo.ua з посиланням на Урядовий портал.

"Членство України в ЄС у середньостроковій перспективі – це виграшна ситуація не лише для українського народу, але також і для Німеччини та всього ЄС. Наразі для нас однією з головних цілей є поступова інтеграція до внутрішнього ринку ЄС. Зокрема, це стосується інтеграції України у цифровий та енергетичний ринки Європейського Союзу", – відзначив Шмигаль.

Сторони також обговорили питання євроінтеграції України, плану дій щодо членства в НАТО та спільні економічні проекти в галузі відновлювальної енергетики. Крім того, він подякував німецькій стороні за підтримку в питанні надання Україні у червні 2020 року статусу партнера НАТО з розширеними можливостями.

"Сьогодні ми активізували процес реформ, аби у якості наступного кроку отримати запрошення та приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО. Ми будемо вдячні нашим німецьким партнерам за підтримку та сприяння Україні на цьому шляху", – підкреслив Шмигаль.

Він також подякував Німеччині та особисто голові МЗС ФРН за незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України на тлі російської агресії.

Крім того, Шмигаль закликав Німеччину взяти участь у міжнародній платформі з деокупації Криму, а також подякував очільнику МЗС ФРН за рішучу заяву міністрів закордонних справ країн Групи семи про те, що окупація Криму ніколи не буде визнана міжнародною спільнотою.

Нагадаємо, 27 лютого новий посол України в США Оксана Маркарова назвала просування ідеї вступу України до НАТО одним зі своїх пріоритетних завдань.

4 березня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що якби Україні у 2014 році вже була країною-учасником НАТО, то Росія не окупувала б Крим.

5 березня віце-прем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна до кінця року може отримати відповідь щодо можливості вступу до НАТО.

6 березня в Офісі президента України Володимира Зеленського заявили, що чекають на чіткий сигнал від США щодо членства України в НАТО.

11 березня Ольга Стефанішина повідомила, що Україна прагне збільшити свою участь у місіях та операціях НАТО для максимального використання статусу Партнера з розширеними можливостями.

Читайте також: Від зброї до браку контролю: Чотири причини, чому Україну поки не беруть в НАТО

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme