"Скоро почуємо відповідь": В уряді кажуть, що Україна готова отримати ПДЧ в НАТО

Україна уже найближчим часом може отримати відповідь на запитання щодо вступу до НАТО

Редактор стрічки новин
"Скоро почуємо відповідь": В уряді кажут…
Фото: Тwitter Ольги Стефанішиної

Про це сказала віце-прем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1", передає Depo.ua.

"Я думаю, що дуже скоро ми зможемо почути відповідь на це питання. В межах цього року. Ми сьогодні говоримо про отримання плану дій щодо членства. Щойно Україна отримає план дій щодо членства, від нас буде залежати, коли ми будемо в НАТО. На початку ефіру сказали: "Давайте натиснемо! Ми готові зробити все можливе". Якщо з таким же запалом ми будемо виконувати план дій щодо членства, це може статися набагато швидше, ніж для Північної Македонії", - сказала Стефанішина.

Чиновниця наголосила, що Україна готова до отримання ПДЧ в НАТО.

"Сьогодні НАТО формує стратегію на 10 років... Як віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, яка займається цією роботою щодня, я можу підтвердити, що Україна готова до Плану дій щодо членства (в НАТО, – ред.). І президент, і уряд, і парламент – і це унікальна ситуація за останнє 20-річчя – працюють над тим, щоб європейські та євроатлантичні столиці були до цього готові", – сказала Стефанішина.

За її словами, для отримання ПДЧ Україні необхідно здійснити низку реформ. Їх впровадження уже розпочато, зокрема йдеться про реформу оборонних закупівель, сектору безпеки та оборони, Служби безпеки та верховенства права.

"Тому для нас важливо отримати ПДЧ, який ми заслужили і в 1994 році, коли підписали Будапештський меморандум, і у 2008 році, коли були прийняті рішення, що Україна буде членом НАТО, але не сьогодні. Я думаю, що зараз той історичний момент, коли є консенсус, як мінімум, 14 країн Альянсу щодо матеріалізації політики відкритих дверей, є нова американська адміністрація, в якій президент США має унікальне розуміння українського файлу... Україна і Грузія єдині країни - не члени НАТО, які відповідають за безпеку в Чорноморському регіоні. Тому членство в України в НАТО, ПДЧ – це велика робота, яка потрібна не лише Україні. Але Україна заслужила на цей шанс, і ми робимо все можливе, щоб він був реальним", – запевнила вона.

При цьому Стефанішина наголосила, що немає жодного офіційного документа, який говорив би про те, що країна, в якій є територіальний конфлікт, не може стати членом ЄС або НАТО.

Нагадаємо, раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що якби Україна була у НАТО, Росія не захопила б Крим.

НАТО в червні минулого року надало Україні статус партнера розширених можливостей. Таким чином, Україна стала шостим таким партнером НАТО поряд зі Швецією, Фінляндією, Грузією, Австралією і Йорданією. На саміті НАТО в 2021 році планують розглянути питання отримання ПДЧ Грузією.

Читайте також: Від зброї до браку контролю: Чотири причини, чому Україну поки не беруть в НАТО

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme