"Росія – сторона конфлікту, а не посередник": Країни G7 виступили із заявою щодо агресії проти України

Міністри закордонних справ країн "Великої сімки" виступили зі спільною заявою з нагоди сьомої річниці спроби анексії Криму Росією  

Редактор стрічки новин
"Росія – сторона конфлікту, а не посеред…
Фото: Рixabay

Текст оприлюднений на сайті британського уряду, передає Depo.ua.  

Зокрема міністри закордонних справ G7 Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії та США, а також Верховний представник Європейського Союзу, заявили, що вони єдині у своєму осуді подальших дій Росії щодо підриву суверенітету та територіальної цілісності України.

Міністри вчергове підтвердили свою непохитну підтримку та відданість незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

"Ми однозначно засуджуємо тимчасову окупацію Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Спроби Росії узаконити її не визнаються і не будуть визнані. Ми засуджуємо порушення Росією прав людини на півострові, особливо кримських татар. Ми закликаємо Росію дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань, дозволити доступ до міжнародних спостерігачів та негайно звільнити всіх, кого несправедливо затримали", - йдеться у заяві.

Міністри також вітають ініціативу України щодо створення Міжнародної кримської платформи для консолідації зусиль міжнародної спільноти щодо Криму.

У заяві наголошується на неприпустимості дій Росії на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

"Ми також рішуче виступаємо проти продовження Росією дестабілізації України, особливо проти дій у деяких районах Донецької та Луганської областей, нехтуючи зобов'язаннями, взятими на себе в рамках Мінських угод. Повна імплементація Мінських угод - це шлях до миру. Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником", - наголошується у заяві.

Водночас міністри визнали, що домовленості про припинення вогню на Донбасі не виконуються повною мірою – конфлікт продовжує забирати людські життя та завдавати серйозної шкоди критичній інфраструктурі.

"Ми шкодуємо про недавню військову ескалацію збройних формувань, які підтримує Росія на лінії зіткнення. Ми закликаємо Російську Федерацію припинити підживлення конфлікту, надаючи фінансову та військову підтримку збройним формуванням, які вони підтримують на сході України, а також надаючи російське громадянство сотням тисяч українських громадян, а натомість забезпечити вжиті нещодавно заходи Україною, спрямовані покращенню життя людей по обидва боки лінії зіткнення. Ми підтверджуємо важливість дотримання режиму припинення вогню як основоположного для будь-якого прогресу на шляху мирного вирішення конфлікту", – зазначається у документі. 

У заяві також відзначили зусилля Франції та Німеччини у рамках "Нормандського формату" щодо просування дипломатичного шляху до врегулювання конфлікту на Донбасі та підтвердили свою підтримку цього переговорного процесу.

"G7 залишається повністю відданою виконанню санкцій і продовжуватиме підтримувати Україну в підтримці її незалежності, суверенітету та територіальної цілісності в її міжнародно визнаних кордонах. Крим - це Україна", – підсумували міністри G7. 

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відреагував на заяву міністрів G7 у своєму Twitter

"Вітаю сильний сигнал підтримки України та засудження агресії РФ від міністрів закордонних справ G7. Росія — сторона конфлікту, не посередник, має розблокувати мирний процес. Виправдати окупацію Криму ніколи не вдасться. Міцна підтримка Кримської платформи", – зазначив він. 

Президент України Володимир Зеленський також привітав заяву міністрів закордонних справ країн "Великої сімки" щодо підтримки територіальної цілісності України та створення Кримської платформи з метою деокупації півострова.

"Це справжній жест дружби – підтримати нашу ініціативу щодо створення міжнародної Кримської платформи для консолідації зусиль міжнародного співтовариства щодо Криму та припинення російської агресії. Україна рухається до миру", – сказав Зеленський.

Нагадаємо, 11 березня Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) розглянула стратегію деокупації Криму.

Довідка: "Кримська платформа" є новим консультативним та координаційним форматом, ініційованим Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму. Головна мета "Кримської платформи" полягає в досягненні деокупації Криму та поверненні його Україні. Також ініціатива має на меті відповідь новим викликам у сфері безпеки, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму.

Основні пріоритети Кримської платформи:

1. Безпека, включно зі свободою мореплавства.

2. Забезпечення ефективності санкційних обмежень проти держави-агресора.

3. Захист прав людини та міжнародного гуманітарного права.

4. Захист освітніх, культурних і релігійних прав громадян. 

5. Подолання негативного впливу тимчасової окупації Криму на економіку та навколишнє середовище.

Саміт "Кримської платформи", в якому мають взяти участь лідери іноземних держав – партнерів України, відбудеться 23 серпня, напередодні Дня Незалежності. Під час заходу презентують план деокупації півострова

Як відомо, незаконне одностороннє включення Автономної Республіки Крим та міста Севастополя до складу Росії на правах суб'єктів федерації — "Республіки Крим" та "міста федерального значення Севастополь" було проголошено РФ 18 березня 2014 року на підставі результатів так званого референдуму про статус Криму, який окупанти провели 16 березня 2014 року.

Читайте також: Кримська платформа: Дієвий інструмент чи піар Зеленського

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme