"Скіф" у азійських пісках: Що за український ракетний комплекс завойовує світ

Українська компанія провела успішні випробування протитанкової керованої ракети в одній з країн Південної Азії в рамках демонстрації черговому іноземному замовнику 

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
"Скіф" у азійських пісках: Що за українс…
Фото: КБ "Луч"

Американське видання Defence Blog оприлюднило фотографії з випробувань керованої ракети українського виробництва з платформи гусеничного бронетранспортера M113. Випробування проводило Державне Київське конструкторське бюро "Луч" (входить до складу "Укроборонпрому") ​​у рамках демонстрації зброї потенційному замовнику.

Що за замовник

Демонстраційні ракетні пуски проводилась на військовому полігоні в Південній Азії.

Назву країни-замовника не розголошують, однак відомо, що всі цілі були успішно уражені, а потенційний клієнт був у захваті від точності ракет.

ПТРК "Скіф" на випробуванні в Пакистані

Defence Blog пише, що у випробуваннях брав участь протитанковий ракетний комплекс (ПТРК) "Скіф" розробки КБ "Луч" і припускає, що мова йде про Пакистан.

І справді, влітку 2021 року пакистанський генерал Камар Джавед Баджва, начальник штабу армії Пакистану, відвідав Україну і став свідком польових випробувань різних бойових машин і систем. Видання пише, що найбільшу зацікавленість він тоді проявив саме до ПТРК "Скіф" і запропонував провести випробування цього ракетного комплексу у Пакистані.

Пакистанський генерал Камар Джавед Баджва дивиться ПТРК "Скіф"

Якщо виходити з платформи, з якої відбулося випробування, то гусеничний бронетранспортер M113 американського виробництва у згаданому регіоні тримають на озброєнні одразу кілька країн: Пакистан (2300 одиниць), Саудівська Аравія (1190 одиниць), Ірак (1026 одиниць), Йорданія (370 одиниць), Іран (200 одиниць), Афганістан (173 одиниці) і Ємен (107 одиниць).

Гусеничний бронетранспортер M113

З першими чотирма в України традиційно склалися взаємовигідні партнерські взаємовідносини, а Саудівській Аравії і Йорданії вже постачає ПТРК "Скіф". Тому логічно буде припустити, що це або згаданий Пакистан, або Ірак.

Читайте також: Україна озброює світ: Що за ракетні комплекси ми постачаємо Саудівській Аравії

Що за ПТРК "Скіф"

ПТРК "Скіф" – це модифікована експортна версія українського протитанкового керованого ракетного комплексу "Стугна-П". У порівнянні з базовою версією "Стугни-П", модифікований "Скіф" зазнав адаптації пускової установки для її використання в умовах м'яких ґрунтів та піску – на вимогу замовників, якими є переважно країни Азії та Африки.

"Скіф" – це переносний протитанковий ракетний комплекс, призначений для ураження живої сили противника, рухомих і нерухомих броньованих цілей, що мають комбіновану, рознесену чи монолітну броню, у тому числі з динамічним захистом, а також малорозмірних цілей типу довготривалих вогневих точок, легкоброньованих об'єктів та вертольотів.

В конструкції "Скіфа" застосована напівавтоматична система наведення за променем лазера. Виявлення цілі й наведення забезпечується за допомогою оптичного та інфрачервоного прицілів, що дозволяє вести вогонь в складних погодних умовах.

Характерною рисою комплексу є траєкторія польоту ракети: після пуску вона летить над лінією візування (на висоті близько 10 м) і знижується на рівень цілі на кінцевій ділянці польоту. Лазерний промінь при цьому світить у хвіст ракети й тільки за частку секунди перед ударом перекладається на ціль.

Іншою особливістю ПТРК "Скіф" є можливість наведення ракети на ціль із закритих позицій і укриттів. При цьому сама ракета не зазнала змін, бо з самого початку розроблялася для застосування в будь-яких кліматичних і погодних умовах.

Комплекс комплектується ракетами Р-2 калібрів 130-мм і 152-мм в транспортно-пускових контейнерах з тандемними кумулятивними (РК-2С, РК-2М-К) і осколково-фугасними (РК-2ОФ, РК-2М-ОФ) бойовими частинами. Довжина ракети складає 1270 мм, довжина контейнера за ракетою – 1360 мм, калібр ракети – 130 мм, вага – 16 кг.

Базова модифікація ПТРК "Скіф" складається з встановленої на тринозі пускової установки, транспортно-пускового контейнера для ракет Р-2, приладу наведення ПН-С і пульту дистанційного керування, який дозволяє вести вогонь з відстані до 50 метрів.

ПТРК "Скіф" у дії

"Скіф" – розробка не нова і вперше була представлена на виставці ще в лютому 2005 року. Однак, як і у випадку з більшістю іншої зброї та техніки (той же танк "Оплот", для прикладу), до конвеєрного виробництва все ніяк не доходили руки аж до початку російської агресії проти України.

Читайте також: Україна озброює світ: Куди ми постачали зброю у 2018 році

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme