Перемоги тижня в ООС: Знешкоджені бойовики і попередження Росії від ЄС

Українська війна проти російських окупантів триває, і черговий тиждень приніс нам чергові перемоги

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Перемоги тижня в ООС: Знешкоджені бойови…

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Знищена жива сила бойовиків "Л-ДНР"

Щодня протягом тижня на прицільні обстріли російських бойовиків українські захисники надавали адекватну відповідь.

Бойовики "Л-ДНР" понесли втрати: за тиждень у них два "200-х" і три "300-х".

Зокрема, 27 квітня втрати російсько-окупаційних військ склали 4 людини. Серед них безповоротних ("200-х") двоє. Обоє з 11 омсп 1 АК (так звана "армія ДНР"), обставини смерті наразі невідомі. Ще двоє – санітарні ("300-ті"). Також небойові і з того ж 11 омсп 1 АК.

28 квітня в результаті підриву на невідомому вибуховому пристрої в 11 омсп 1 АК отримали одного пораненого.

Підтримка України у світі

27 квітня Сполучені Штати Америки надали Україні 7,85 млн доларів на безпекові моменти.

Зокрема, ці кошти підуть на вдосконалення систем управління та зв'язку. Також за них мають бути придбані запчастини, агрегати, медичне обладнання та тактичне спорядження.

Читайте також: Від касок до "Джавелінів": Як США допомагають ЗСУ

Також 27 квітня Сполучені Штати направили до Чорного моря патрульний катер берегової охорони США Hamilton.

Катер Hamilton співпрацюватиме в регіоні Чорного моря з союзниками США у НАТО й партнерами.

29 квітня Європейський парламент ухвалив резолюцію, яка закликає відключити Росію від міжнародної системи міжбанківських платежів SWIFT, а також заблокувати будівництво газопроводу "Північний потік-2" у випадку вторгнення РФ до України.

Європарламент надав кілька рекомендацій Євросоюзу у випадку вторгнення РФ до України:

- відключити Росію від SWIFT;

- негайно припинити купівлю російського газу та нафти;

- запровадити персональні санкції проти російських олігархів та членів їхніх сімей.

"Якщо таке нарощування військової потужності в майбутньому перетвориться на вторгнення в Україну з боку Російської Федерації, ЄС повинен дати ясно зрозуміти, що ціна за таке порушення міжнародного права і норм буде високою", – йдеться у документі.

Також Європарламент підтвердив свою позицію щодо необхідності зупинки будівництва газопроводу "Північний потік-2". Крім того, депутати виступають за зупинку будівництва спірних атомних електростанцій "Росатомом".

Викриття та затримання бойовиків "Л-ДНР" і їхніх посіпак

28 квітня у Луганській області співробітники Офісу генпрокурора викрили групу терористів, які планували розпорошити отруйну речовину на одному з інженерних об'єктів дислокації ЗСУ.

Учасники терористичної групи збиралися розпилити хлор у приміщеннях, де перебувають військовослужбовці, на одному з об'єктів інженерної інфраструктури Луганської області. 

У двох учасників групи виявлено та вилучено засоби і знаряддя для збору і передачі співробітнику так званого "Міністерства держбезпеки "ЛНР" інформації по оборонній сфері. Дані про розташування оборонних об'єктів, позиції ЗСУ і передислокації військової техніки вони отримували, в тому числі, від військовослужбовця ЗСУ.

За результатами проведених слідчих дій, злочин вдалося попередити.

Організатор групи затриманий. Вирішується питання про повідомлення про підозру всім учасникам групи і обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

29 квітня СБУ припинила діяльність агентурної мережі так званого "МДБ ЛНР", до якої входили громадяни України.

Українці виконували завдання "МДБ ЛНР", контрольованого російськими спецслужбами, у районі ООС. 

За результатами проведення обшуків за місцями проживання членів агентурної мережі вилучено речові докази злочинної діяльності – засоби конспіративного зв'язку, топографічні карти та схеми місцевості з позначеними об'єктами розвідувальних спрямувань, матеріали листування між членами мережі та співробітником так званого "МДБ ЛНР".

За грошову винагороду чоловіки збирали та передавали своїм кураторам розвідувальну інформацію про розташування, передислокацію, кількість особового складу, озброєння та військову техніку підрозділів ЗСУ.

Підозри та судові вироки бойовикам "Л-ДНР" і їхнім посіпакам

23 квітня Окружний суд Праги встановив запобіжний захід у вигляді арешту для трьох осіб, які брали участь у боях на сході України на боці терористичної організації "ДНР".

Суд відправив під варту голову "Об'єднання чехословацьких солдатів в резерві миру" Івана Кратохвілі, члена цієї асоціації Мілоша Уржецького та православного священика Пржемисла Івана Хадраву.

На думку слідчих, затримані громадяни Чехії їздили в Україну воювати на боці проросійських сепаратистів, планували, організовували або підтримували такі поїздки.

Сторона обвинувачення запропонувала узяти під варту трьох підозрюваних, оскільки вони могли втекти або діяти проти свідків, які ще не були заслухані. Обвинуваченим загрожує до 20 років в'язниці за злочин теракту, до 12 років в'язниці за злочин фінансування тероризму, а у випадку підтримки та сприяння тероризму суд може призначити максимум 15 років у тюрмі.

Постанова суду не є остаточною, обвинувачені можуть подати скаргу, яку розглядатиме міський суд Праги.

Нова зброя "Укропів"

25 квітня стало відомо, що Конструкторське бюро "Південне" розробляє інноваційну зенітну ракетну систему "Кільчень" з можливістю враження цілей на відстані 280 км.

Очікується, що "Кільчень" буде багатоканальною системою з високоманевреною ракетою. Система будується на засадах мереже- та датацентричності в управлінні і машинного самонавчання. Вона використовуватиме мерехтливі командні пункти.

У зенітній ракеті системи "Кільчень" використовуватиметься активна радіолокаційна головка самонаведення міліметрового діапазону.

ЗРС "Кільчень" зможе вести боротьбу з літальними апаратами повітряного нападу. В тому числі і тими, які побудовані по технології "стелс" в умовах інтенсивної радіоелектронної протидії противника.

Читайте також: Невловима зенітна ракета: Що за ЗРС "Кільчень" розробили в Україні

27 квітня до Збройних сил України було передано дві броньовані бойові машини "Oncilla", зібрані на підприємстві НВК "ВК Система". Перед поставкою у війська машини пройшли обкатку.

Читайте також: "Дозор-Б" чи "Oncilla": Чому Міноборони проміняло вітчизняні бронемашини на польські копії

Отож, як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: як на полі бою, так і за його межами Україні вдалося здобути низку перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні з Росією.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme