Невловима зенітна ракета: Що за ЗРС "Кільчень" розробили в Україні

Україна має власні напрацювання передових військових технологій, однак через недофінансування оборонних програм деяким проектам доводиться стояти у черзі
 

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Невловима зенітна ракета: Що за ЗРС "Кіл…
Зображення: Скріншот з відео

Днями стало відомо, що Державне підприємство Конструкторське бюро "Південне" розробляє інноваційну зенітну ракетну систему (ЗРС) "Кільчень" з можливістю враження цілей на відстані 280 км, тоді як наявні ЗРК спроможні вражати цілі лише до 85 км.

Це особливо актуально в контексті загроз, які нависли над Україною.

Читайте також: Росія стягує до кордонів бойові літаки: Як Україна збирається захищатись від нападу з повітря

Що таке ЗРС "Кільчень"

Зенітна ракетна система "Кільчень" – це багатоканальна система з високоманевреною ракетою. Система будується на засадах мереже- та датацентричності в управлінні і машинного самонавчання та використовуватиме мерехтливі командні пункти.

За словами розробників, завдяки можливості швидко змінювати конфігурацію налаштувань, ЗРС "Кільчень" можна назвати "системою-перевертнем": в ході бойового застосування вона не матиме постійної структури, а її порядок буде постійно змінюватися.

Які технології використані в ЗРС "Кільчень"

"Серце" системи, тобто її командні пункти, буде недосяжним для противника. Таких "сердець" буде кілька і частина з них перебуватиме у віртуальних структурах – "хмарах". Розробники запевняють, що таку автоматизовану систему управління практично неможливо знищити звичайною летальною зброєю.

ЗРС "Кільчень" має у своєму складі радіолокаційні станції виявлення та цілевказання українського виробництва, які покривають X-, C- та S-діапазони. Це забезпечить мультирадарну обробку інформації. Також у цій зенітній ракетній системі використовуватиметься активна радіолокаційна головка самонаведення міліметрового діапазону.

Очікується, що ЗРС "Кільчень" зможе вести боротьбу з усіма наявними та перспективними літальними апаратами повітряного нападу. У тому числі і побудованими за технологією "стелс".

Зенітна ракета ЗРС "Кільчень"

В чому особливість ЗРС "Кільчень"

До складу ЗРС "Кільчень" входять до 6 зенітних ракетних комплексів (ЗРК), здатних вражати аеродинамічні цілі на відстані до 280 км.

При цьому ЗРС зможе одночасно обстрілювати багато цілей, використовуючи для цього різні режими та комбінації. Наприклад, це можуть бути до 12 цілей, 6 з яких – балістичні ракети; або до 16 аеродинамічних цілей. При цьому система може одночасно наводити по 2 керовані зенітні ракети на кожну аеродинамічну ціль, або до 4-х ракет на кожну балістичну ціль.

Таким чином, одна ЗРС "Кільчень", яка складається з  6 ЗРК, зможе прикрити від 250 до 500 км кордону України.

Так звані "віртуальні пуски" нової ЗРС вже проходять на спеціально-створеному на КБ "Південне" моделюючому комплексі.

Як працює ЗРС "Кільчень"

Які перспективи ЗРС "Кільчень"

Т. в. о. керівника КБ "Південне" Олександр Кушнарьов стверджує, що підприємство отримало від Міноборони "позитивне рішення" щодо розробки комплексу більше ніж два роки тому, після його презентації. Однак фактичні роботи досі не розпочалися.

Кушнарьов запевняє, що наявні напрацювання дозволяють за умови належного фінансування створити ЗРС "Кільчень" в короткі строки. Він вважає цей шлях економічно доцільнішим за закупівлю ЗРК Patriot.

Читайте також: NASAMS, SAMP-T та Patriot: Що за нові зенітно-ракетні комплекси збирається придбати Україна

В КБ "Південне" стверджують, що з точки зору вартості створення, ЗРС "Кільчень" складає лише чверть, максимум – третину, від вартості ЗРК Patriot.

Крім того, оскільки цей проект створюється у кооперації з низкою інших українських підприємств, це створить додану вартість і додаткові робочі місця.

Але останнє слово, як завжди, за Міністерством оборони.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme