Перемоги тижня в ООС: Затриманий снайпер "ЛНР" і четверо самоліквідованих бойовиків

Тиждень, що минає, у зоні бойових дій на Донбасі був непростим, але й він також приніс ряд важливих перемог

Перемоги тижня в ООС: Затриманий снайпер…

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Відбиті атаки і знищена жива сила та техніка бойовиків "Л-ДНР"

У зв'язку з оголошеним режимом "повного і всеосяжного припинення вогню" на Донбасі протягом тижня штаб ООС усі обстріли з боку бойовиків "Л-ДНР" називав "провокативними", тому українські підрозділи зброю у відповідь не застосовували.

Попри це, збройні формування РФ на окупованому Донбасі продовжують нести втрати особового складу. Упродовж тижня російські окупанти на Донбасі втратили чотирьох. Підтверджені втрати збройних формувань оперативного угруповання російських окупаційних військ на Донбасі склали 4 людини.

Зокрема, повідомляється, що в 1 АК (так звана "армія "ДНР") – 1 омсбр (Кальміуське) не дорахувалося одного бойовика.

Решта втрат прийшлися на 2 АК (так звана "армія "ЛНР"): 7 омсбр (Брянка) – двоє, 6 омсп (Кадіївка) – один терорист.

Читайте також: Обстріли під час "тиші": Коли Зеленський визнає, що його ідея провалилася.

Викриття та затримання бойовиків "Л-ДНР" і їхніх посіпак

16 серпня підрозділи Об'єднаних сил затримали стрільця-снайпера у якого було виявлено військовий квиток так званої "ЛНР".

Затриманий зізнався, що не витримав свавілля та знущань від ватажків, які командують окупаційними підрозділами і добровільно вирішив здатися Збройним силам України. Зараз ним займаються компетентні органи.

У штабі ООС зазначили, що за даними розвідки, в підрозділах противника, на ряду з сильною неукомплектованістю низький бойовий дух та морально психологічний стан. Ватажки втрачають контроль над особовим складом і такі випадки як вживання алкоголю та наркотиків, самогубства та дезертирство особового складу все частіше мають місце.

Щоб боротися із дезертирством збройні формування РФ сформували цілі "загороджувальні загони".

На своїх медійних ресурсах окупанти "з гіркотою в серці" повідомляють, що їхнє командування тепер віддає накази знищувати потенційних дезертирів. Біля населеного пункту Луганське снайпер ворога застрелив свого ж колегу за самовільне залишення місця служби. Так ватажки окупантів залякують особовий склад і погрожують розправою і кров'ю.

21 серпня прикордонники Донецького загону викрили 40-річного жителя Маріуполя, який у 2014 році був активним учасником незаконних збройних формувань. Як повідомляє Державна прикордонна служба, йому оголошено про підозру у скоєнні злочину, розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 КК України.

З'ясувалося, що у 2014 році він став на бік прихильників країни-агресора та виконував завдання проросійських бойовиків, одним з яких була охорона периметра міськвиконкому в Маріуполі, що був захоплений незаконними збройними формуваннями "ДНР".

40-річному чоловіку оголошено про підозру у скоєнні злочину, розпочато кримінальне провадження.

Також 21 серпня у Харківській області контррозвідка СБУ заблокувала канал незаконних соцвиплат бойовикам незаконних збройних формувань.

За даними слідства, мешканка Горлівки за грошову винагороду оформлювала жителям тимчасово окупованих районів Донеччини документи для призначення соцвиплат. Оперативники встановили, що фігурантка особисто отримувала на підконтрольній українській владі території незаконно нараховані кошти і доставляла їх на тимчасово окуповані території Донецької області як через лінію розмежування, так і територію Росії. Оперативники та слідчі задокументували, що серед замовників "послуги" були учасники незаконних збройних формувань.

Контррозвідники затримали зловмисницю у пункті пропуску "Гоптівка" на Харківщині при спробі перетину держкордону. Під час огляду у затриманої виявили майже 750 тисяч у гривневому еквіваленті, банківські карти, довіреності, чорнові записи та інші матеріали, які підтверджують отримання українських грошей терористами так званої "ДНР".

Жінці повідомили про підозру за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу. Тривають слідчо-оперативні дії для встановлення і притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до незаконних оборудок.

сбу

Підозри та судові вироки бойовикам "Л-ДНР" і їхнім посіпакам

18 серпня Національна поліція повідомила про підозру учаснику незаконного збройного формування "Самооборона Криму".

Фігурант, у минулому працівник КДБ СРСР,  брав участь у силовому розгоні проукраїнськи налаштованих громадян під час мітингу в місті Сімферополі, а також захопленні адміністративної будівлі Верховної Ради АР Крим.

Підозру чоловікові оголосили за створення та участь у незаконному збройному формуванні.

Встановлено, що 55-річний чоловік, у минулому працівник КДБ СРСР. У 2014 році він разом з іншими учасниками у складі незаконного збройного формування "Самооборона Криму" брав участь у силовому розгоні мітингу під будівлею Верховної Ради АР Крим в місті Сімферополі. Тоді внаслідок силового штурму мітингувальників загинуло двоє осіб. Також фігурант захоплював адміністративну будівлю Верховної Ради АР Крим. Після окупації Криму чоловік воював на боці бойовиків у Донецькій області, за що був нагороджений медалями та орденами окупаційної влади Криму та "ДНР".

Фігуранту повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 260 (Створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності) Кримінального кодексу України.

бойовики

Нова зброя "Укропів"

19 серпня Державне підприємство "Спецтехноекспорт" відсудило у польської компанії Wtorplast бойові машини піхоти БМП-1.

Про постачання бойових машин піхоти "Укрспецекспорт" ще 2016 року. За угодою Україна мала отримати 93 БМП-1 за 15 345 000 доларів, партнером виступила польська приватна компанія Wtórplast S.A. Українська державна компанія переказала аванс майже 9 млн доларів за 50 з лишком броньованих машин. Утім, закордонний партнер поставив лише два десятки. Тому Україні довелося звертатися до польських судів. І ті стали на нашу сторону.

Читайте також: Запаси Варшавського договору: Чому Україна відсудила у поляків 26 БМП-1.

Як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: Україні вдалося здобути низку перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme