Перемоги тижня в ООС: Ліквідовано, поранено та затримано багато бойовиків "Л-ДНР"

Минулий тиждень у зоні бойових дій на Донбасі був відносно тихим, але й він також приніс ряд важливих перемог

Перемоги тижня в ООС: Ліквідовано, поран…
Фото: штаб ООС

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Відбиті атаки і знищена жива сила бойовиків "Л-ДНР"

Упродовж минулого тижня на Донбасі Кремль втратив шістьох своїх найманців.

У період з 25 лютого по 5 березня підтверджені втрати російських окупаційних військ на Донбасі склали 6 осіб.

В 1 АК "ДНР":  1 омсбр (Кальміуське) не дорахувалася одного свого терориста, а 9 омсп (Новоазовськ) – двох.

В 2 АК "ЛНР": 4 омсбр (Алчевськ) втратила двох бойовиків, а 7 омсбр (Брянка) – одного.

Зокрема, 2-3 березня, за підтвердженими даними, втрати російських окупаційних військ протягом останніх двох днів склали: безповоротними – чотири особи, пораненими та травмованими – дві особи, знищено озброєння та військової техніки – дві одиниці.

В цілому ж, протягом лютого на Донбасі було ліквідовано майже 40 бойовиків, плюс майже півсотні терористів поранено в ході боїв.

За підтвердженими даними, втрати російсько-окупаційних військ протягом лютого 2020 року склали:

- безповоротними – 38 осіб;

- пораненими та травмованими – 44 особи;

- озброєння та військової техніки – 5 одиниць, зокрема, пошкоджено одну станцію РЕБ.

Підтримка України у світі

28 лютого Євросоюз заявив, що не визнає російські паспорти, видані жителям окупованого Криму після його анексії, та закликає до цього всіх членів ОБСЄ.

"Ми занепокоєні політикою запровадження громадянства Росією на окупованому півострові, а також незаконною експропріацією тамтешніх українських активів. ЄС нагадує свою позицію щодо невизнання російських паспортів, виданих жителям окупованого півострова після його анексії, та закликає інші держави-учасниці діяти аналогічним чином", – зазначається у заяві постійної ради ОБСЄ у Відні.

Крім того, в ЄС додали, що так звані "вибори" в АР Крим та Севастополі, які останнього разу відбулися 8 вересня 2019 року, "були ще одним порушенням суверенітету України".

5 березня Комітет з питань інтеграції України до Європейського Союзу підтримав законопроект, який дозволить захистити в міжнародних судах права українців, які постраждали від російської окупації.

Комітет з питань інтеграції України до ЄС одностайно ухвалив проект висновку про те, що законопроект №2689 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права не суперечить Угоді про асоціацію та праву ЄС.

Документ спрямований на забезпечення повноти імплементації положень міжнародного кримінального і гуманітарного права щодо кримінально-правового переслідування за міжнародні злочини: геноциду, злочину агресії, злочину проти людяності, воєнного злочину.

Ці зміни до законодавства допоможуть українцям домагатися правосуддя щодо російських терористів і найманців, які вчиняють злочини на окупованих територіях. Тепер Україна зможе переслідувати російських терористів, як Ізраїль нацистів, – скрізь і поки вони будуть живі. Адже такі злочини не мають терміну давності, злочинці не можуть бути звільнені від відповідальності чи бути амністованими.

Викриття та затримання бойовиків "Л-ДНР" і їх посіпак

1 березня на кордоні з Росією, у Троїцькому районі на Луганщині, військові зі складу ООС виявили росіянина, що хотів нелегально перетнути кордон та дістатися окупованої території Луганщини.

Чоловік – житель Бєлгородської області. Тиждень тому він звільнився з виправної колонії, де провів одинадцять років за умисне вбивство. За словами затриманого, від знайомих з кримінального середовища він дізнався, що серед бойовиків "ЛНР" та "ДНР" воює чимало людей з кримінальним минулим.

Зазначається, що чоловіка вже депортували на Росію, а нині вирішується питання про закриття йому в'їзду до України.

2 березня на Луганщині місцеві жителі здали прикордонникам чоловіка – громадянина України з "паспортом "ЛНР", який намагався незаконно потрапити в Україну.

Чоловік зробив спробу проникнути в Україну поза межею пунктів пропуску – його затримали біля населеного пункту Герасимівка на Луганщині. При собі чоловік мав фейкові документи, які були видані на тимчасово непідконтрольній українській владі території Луганської області.

Затримати порушника прикордонникам допомогли місцеві мешканці, саме вони помітили та проінформували прикордонників про рух невідомої особи зі сторони кордону.

4 березня контррозвідники СБУ затримали під час перетину державного кордону керівника агентурної мережі ГУ Генштабу ЗС РФ – українського громадянина, колишнього військовослужбовця ЗСУ.

Зрадник, викритий та затриманий контррозвідкою СБУ, збирав для ГРУ Росії інформацію про військові об'єкти, місця дислокації та кількість військової техніки, розташування складів ракетно-артилерійського озброєння, які дислокуються на Волині.

Він планував виїзд до Росії для звіту перед кураторами про виконання розвідувальних завдань. Встановлено, що колишній військовослужбовець був завербований кадровим співробітником ГУ ГШ ЗС РФ під час виїзду на тимчасово окуповані території Луганщини.

Потім, за завданням куратора, чоловік залучив до виконання розвідувальних завдань ще трьох проросійськи налаштованих мешканців Волині. Вони мали можливість збирати актуальні відомості щодо обороноздатності та бойової готовності військових об'єктів, місць дислокації військової техніки, їх кількісних та якісних характеристик, розташування складів ракетно-артилерійського озброєння. Спільники також передавали інформацію стосовно учасників АТО/ООС на сході України.

Відповідно до інструкцій російської спецслужби агентурна мережа була вибудувана за чіткою iєpapxiєю, а її учасники дотримувались підвищених заходів конспірації. Наразі проводяться обшуки за місцями проживання членів агентурної мережі.

5 березня у Борисполі затримали чоловіка, який може бути причетним до організації теракту на території Харківської області.

Чоловік, за попередніми даними, був задіяний в організації та скоєнні теракту на території Харківщини. За матеріалами розслідування, він також у 2014 році брав участь у діяльності незаконного збройного формування "Оплот" у Донецькій області.

Оперативники затримали зловмисника під час спроби втечі на автомобілі. Перед цим він погрожував правоохоронцям застосувати проти них вогнепальну зброю. Під час огляду в авто виявили і вилучили вогнепальну зброю, ручну гранату, а також інші предмети, які використовувались зловмисником у протиправних цілях.

Тривають невідкладні слідчі дії, вирішується питання щодо обрання затриманому міри запобіжного заходу.

5 березня співробітники Держприкордонслужби в Краматорську затримали колишнього бойовика "ДНР".

Прикордонники Краматорського загону зі складу Об'єднаних сил виявили громадянина України, який у 2014 році брав активну участь у злочинах на території Донецької області в складі незаконного збройного формування "ДНР".

Колишній бойовик намагався сховатися від правосуддя в Краматорську. Тепер на нього чекає покарання, передбачене ст. 260 КК "Створення непередбачених законом воєнізованих або збройних формувань".

Підозри і судові бойовикам "Л-ДНР" і їхнім посіпакам

5 березня слідчі СБУ під процесуальним керівництвом прокуратури Житомирської області повідомили про підозру в участі у діяльності терористичної організації "голові фонду держмайна ДНР".

Досудове розслідування встановило, що колишній працівник комунального підприємства Донецька з інженерною освітою у квітні 2015 року був призначений на посаду "председателя фонда государственного имущества ДНР". "чиновник" досі займається управлінням об’єктами державної власності України, що були реквізовані терористами.

Саме на підставі рішень Сергія Кайди здійснювалася незаконна приватизація, оренда, використання та відчуження захоплених активів суб'єктів господарювання державної форми власності.

Нова зброя "Укропів"

2 березня відбулась презентація піротехнічних засобів, які вже кілька років перебувають на озброєнні Збройних сил України. Зокрема, ручних димових гранат РДГ-55 та РДГ‐55М, сигнальної міни СМ-У та уніфікованої димової шашки УДШ-У.

Читайте також: Ворог не пройде: Що за димові гранати, шашки та міни використовують ЗСУ.

4 березня Київський бронетанковий завод передав Збройним силам України останню партію з шести танків Т-72, на яких було проведено доробки з метою покращення їх бойових та технічних характеристик.

Ремонт з покращенням характеристик техніки було реалізовано Київським бронетанковим заводом у тісній співпраці з Центральним бронетанковим управлінням Озброєння Командування Сил логістики ЗСУ.

Читайте також: Танк Т-72АМТ: Нащо в Україні модернізують радянське залізо.

4 березня відбувся черговий етап випробувань баражуючого боєприпасу "Грім".

"Грім" (експортна назва Silent Thunder) – це новий український ударний безпілотний авіаційний комплекс, призначений для ураження цілі методом самознищення. Він також може бути класифікований як "літак-снаряд", "баражуючий боєприпас" (loitering munition), або "дрон-камікадзе".

Читайте також: Дрон-камікадзе: Що за бойовий безпілотник "Грім" розробили в Україні.

Як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: Україні вдалося здобути низку перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme