Єврокомітет підтримав законопроєкт, який дозволить переслідувати російських найманців

Комітет з питань інтеграції України до Європейського Союзу підтримав законопроєкт, який дозволить захистити в міжнародних судах права українців, які постраждали від російської окупації
 

Про це повідомила голова комітету з питань інтеграції України до ЄС, депутатка фракції "Європейська Солідарність"Іванна Климпуш-Цинцадзе у Facebook, передає Depo.ua.

"Шостий рік Росія та її найманці тероризують українських громадян на окупованих територіях Криму та Донбасу. Тяжкі злочини на непідконтрольних територіях обчислюються тисячами. Спійманих злочинців судять українські суди, держава шукає правди та в міжнародних інстанціях. Але багатьом терористам вдається уникати справедливої відповідальності, зокрема, і через прогалини в нашому законодавстві", – написала вона.

"Сьогодні Комітет з питань інтеграції України до ЄС одностайно ухвалив проєкт висновку про те, що законопроєкт №2689 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права не суперечить Угоді про асоціацію та праву ЄС (джерело: https://bit.ly/2PP4gTP)", – зазначила депутатка.

Климпуш-Цинцадзе наголосила, що ці зміни до законодавства допоможуть українцям домагатися правосуддя щодо російських терористів і найманців, які вчиняють злочини на окупованих територіях.

"Документ спрямований на забезпечення повноти імплементації положень міжнародного кримінального і гуманітарного права щодо кримінально-правового переслідування за міжнародні злочини: геноциду, злочину агресії, злочину проти людяності, воєнного злочину.

Україна зможе переслідувати російських терористів, як Ізраїль нацистів, – скрізь і поки вони будуть живі. Адже такі злочини не мають терміну давності, злочинці не можуть бути звільнені від відповідальності чи бути амністованими", – підкреслила представниця "Європейської Солідарності".

Нагадаємо, раніше Климпуш-Цинцадзе заявила, що у Верховній Раді розглядають зміни до Податкового кодексу України щодо сприяння розвитку ринку внутрішніх перевезень авіаційним транспортом, які суперечать Угоді про асоціацію з ЄС.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme