Перемоги тижня в ООС: Ліквідовано 50 російських окупантів і їхню бронетехніку

Минулий тиждень у зоні бойових дій на Донбасі був непростим, але й він також приніс ряд важливих перемог

Перемоги тижня в ООС: Ліквідовано 50 рос…
Фото: штаб ООС

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Відбиті атаки і знищена жива сила бойовиків "Л-ДНР"

Нещодавно стало відомо, що впродовж березня 2020 року українські армійці знищили на Донбасі більше 50 російських окупантів і кілька одиниць їхньої військової техніки.

За підтвердженими даними розвідки, втрати російсько-окупаційних військ за минулий місяць склали: загиблі – 51 окупант; поранені та травмовані – 113 окупантів.

Також повідомляється, що військовослужбовці Об'єднаних сил знищили десять одиниць техніки противника. Зокрема, міномет калібру 120-мм, дві бойові машини піхоти, два МТЛБ, безпілотний літальний апарат та чотири військові автомобілі.

Зокрема, 31 березня адекватним прицільним вогнем у відповідь на обстріли російсько-окупаційних військ, захисники України знищили трьох окупантів, ще один отримав поранення.

Крім того, наші воїни також знищили ворожу бойову машину піхоти (БМП).

3 квітня військовослужбовці зі складу Об'єднаних сил ліквідували трьох російських окупантів зі складу так званої "армії "ЛНР".

Це сталося у відповідь на обстріли бойовиків українських позицій на Луганщині.

Підтримка України у світі

1 квітня генсек Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив, що міністри закордонних справ країн-членів НАТО схвалять новий пакет допомоги для України та Грузії.

Столтенберг зазначив, що це посилить політичну та практичну підтримку обох країн.

"Я очікую, що міністри схвалять новий пакет підтримки для Грузії та України, щоб більше зміцнити наше партнерство, включно з навчаннями в Чорноморському регіоні, який є стратегічно важливим для НАТО", – заявив він.

2 квітня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликає припинити вогонь на сході України, щоб боротися з кризою COVID-19.

"Криза коронавірусу не повинна бути використана в якості свого роду вибачень, щоб ще більше обмежувати роботу спостерігачів від ОБСЄ. Ми закликаємо Росію припинити боротися в Україні – вона підтримує сепаратистів, які відповідальні за те, що продовжують порушувати режим припинення вогню. Нам потрібно повне виконання припинення вогню, щоб боротися з кризою COVID-19 в країні", – заявив він на віртуальній пресконференції, яка транслювалася на сайті організації після закінчення засідання міністрів закордонних справ, яке також пройшло у форматі відеоконференції.

Столтенберг констатував, що, коли "мова йде про схід України, ми бачимо, що, незважаючи на заклики до Росії припинити військову діяльність, сепаратисти, яких підтримує Росія, продовжують атакувати українські збройні сили на сході країни.

"Ми бачимо порушення режиму припинення вогню , який триває як в Донецьку, так і Луганську. Про ці порушення доповідає не тільки Україна, але і вони підтверджені і спостерігачами ОБСЄ", – підкреслив він.

Викриття та затримання бойовиків "Л-ДНР" і їхніх посіпак

1 квітня на Луганщині поліція встановила чоловіка, який заклав гаранату Ф-1 під колесо цивільної автівки.

22 березня наряд правоохоронців, які здійснюють патрулювання в населених пунктах м. Золоте Попаснянського району, здійснюючи обхід вулиць міста, побачили біля одного з приватних будинків припаркований автомобіль "ЗАЗ-VIDA" під заднім колесом якого лежала граната. На місце події прибула слідчо-оперативна група та вибухотехніки, які вилучили гранату Ф-1.

1 квітня поліція встановила особу, яка підозрюється у скоєні цього злочину.

40-річному, раніше судимому, мешканцю Попаснянського району слідчими Попаснянського відділу поліції під процесуальним керівництвом прокуратури оголошено про підозру у скоєні злочину, передбаченому ст. 15 ст. 115 КК України ("Замах на вбивство").

Вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу. Чоловіку загрожує покарання на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі.

2 квітня на Луганщині правоохоронці виявили колишнього бійця НЗФ "Призрак" та зроблений ним схрон зі зброєю і боєприпасами.

Оперативники Управління карного розшуку спільно з працівниками СБУ, під час проведення оперативних заходів викрили 43-річного мешканця Костянтинівки, який у 2014 році брав участь у складі НЗФ, що діяла на території Донецької та Луганської областей, зокрема у батальйоні "Призрак" під керівництвом Мозгового.

Під час проведення слідчими Слідчого управління під процесуальним керівництвом прокуратури першочергових слідчих дій в рамках кримінального провадження, відкритого за статтею 260 КК України "Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань", чоловік розповів, що він під час бойових дій у 2014 році зробив схрон зі зброєю та боєприпасами.

Зі схрону, який було виявлено у полі поблизу с. Біла Гора, Попаснянського району Луганської області, правоохоронцями вилучено автомат АК-74 калібру 5,45 мм та близько 200 набоїв до нього, гранати Ф-1 та РГ-42.

Слідство триває і вирішується питання про обрання чоловікові запобіжного заходу.

3 квітня слідчі територіального управління ДБР Краматорська, затримали старшого оперуповноваженого СБУ у Волинській області та його спільника за сприяння фінансуванню тероризму в особливо великому розмірі.

За попередньою інформацією, працівник СБУ систематично надавав військовослужбовцям, які виконують завдання на лінії розмежування в умовах ведення бойових дій, хабарі за неперешкоджання незаконному переміщенню готівки через лінію розмежування.

3 квітня 2020 року після надання чергової частини неправомірної вигоди в сумі 28 тис грн підполковника СБУ та його спільника затримано у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

У затриманих вилучено 6 млн 400 тис російських рублів, що за курсом НБУ становить близько 2 млн 300 тис грн, які вони намагались передати через лінію розмежування на тимчасово окуповану територію Донецької області.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Військова прокуратура об’єднаних сил. Оперативний супровід – Управління внутрішньої безпеки СБУ.

У разі доведення вини, затриманим загрожує строк від 10 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Підозри та судові вироки бойовикам "Л-ДНР" і їх посіпакам

2 квітня харківський суд ухвалив вирок чоловіку, який під час конфлікту в Харкові підірвав так звану "хаттабку".

За даними суду, обвинувачений є внутрішньо переміщеною особою. Влітку 2017 року чоловік знайшов на території Донецької області та перевіз до Харкова два саморобних вибухових пристрої, що були виготовлені з корпусу гранати ВОГ-17 та запалу типу УЗРГМ-2.

У ніч з 3 на 4 вересня 2018 року під час конфлікту з раніше невідомими чоловіками, які залякували та погрожували йому, біля магазину на бульварі Жасміновому зловмисник підірвав один із вибухових пристроїв. Внаслідок вибуху один з чоловіків отримав тілесні ушкодження.

Другий вибуховий пристрій вилучили у засудженого вдома під час обшуку.

На суді чоловік заявив, що гранати знайшов у барсетці в Донецькій області та вирішив привласнити з метою самозахисту.

Суд визнав чоловіка винним у скоєнні злочину за ч. 1 ст. 263, ч. 4 ст. 296 та ч. 1 ст. 122 Кримінального кодексу України та, приєднавши невідбуте за попереднім вироком покарання, засудив його до шести років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на один рік.

2 квітня українські слідчі заочно повідомили про підозру так званому "міністру транспорту ДНР".

55-річному чоловіку заочно повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України ("Участь у терористичній організації").

Досудовим розслідуванням встановлено, що з грудня 2018 року чоловік обіймає посаду так званого "міністра транспорту ДНР". До його обов’язків входить забезпечення транспортними засобами незаконних збройних формувань "ДНР", що контролюються Російською Федерацією, здійснення заходів з мобілізаційної підготовки, цивільної оборони і бронювання військовозобов’язаних, які входять до складу псевдо-міністерства та його структурних підрозділів.

Досудове розслідування триває. "Міністром транспорту ДНР" наразі є Дмитро Подліпанов. За інформацією сайту "Миротворець", Подлипанов – уроджедець міста Покровськ (колишній  Красноармійськ) Донецької області. Раніше працював у депо Донецької залізниці.

Нова зброя "Укропів"

30-31 березня Державне Київське конструкторське бюро "Луч" провело чергове успішне випробування ракети "Вільха-М".

Вперше в Україні в умовах замкнутого циклу досягнуто ураження цілі на відстані 120 км. Незважаючи на складні метеоумови, за яких відбувалися випробування, усі запуски були успішними.

Читайте також: Смерть окупантам: Що за ракета "Вільха-М" успішно пройшла випробування в Україні.

31 березня на Чернігівщині випробували  новий 120-мм міномет "МП-120", який має замінити радянські аналоги.

Державні випробування дослідних зразків міномету "МП-120" відбулись за участі військових спеціалістів Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки.

Міномет "МП-120" призначений для знищення та придушення навісним вогнем живої сили і вогневих засобів противника, розташованих як відкрито, так і в укриттях польового типу, на крутих зворотних схилах висот, в глибоких лощинах, ущелинах та лісах, а також руйнування окопів, траншей і легких дерево-земляних споруд тощо.

Це не перша розробка 120-мм міномету українського оборонно-промислового комплексу, найбільш відомий – міномет М120-15 "Молот" розробки та виробництва заводу "Маяк". Він вже є на озброєнні Збройних Сил України та має низку претензій до конструкції від військових.

Читайте також: Мінометний скандал: Хто відповість за бракований "Молот".

2 квітня на півдні Одеської області на полігоні "Алібей" відбулися чергові випробування комплексу крилатих ракет наземного базування "Нептун".

Під час стрільб комплексу крилатих ракет наземного базування "Нептун" перевірили тактико-технічних характеристик, зокрема, дальність та точність ураження морських цілей. Надводні мішені були уражені на заданій дальності.

Комплекс крилатих ракет "Нептун" – це розробка конструкторів державного підприємства "Державне Київське конструкторське бюро "Луч" у співпраці з іншими державними і приватними підприємствами оборонно-промислового комплексу України.

Читайте також: Крилатий "Нептун": Чим Україна топитиме російські кораблі в Азовському морі.

Як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: Україні вдалося здобути низку перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme