Перемоги тижня в АТО: Як ЗСУ Катеринівку та Новоолександрівку звільняли

Черговий тиждень нового року минає у зоні АТО. Він видався напрочуд активним і приніс ряд важливих перемог

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Перемоги тижня в АТО: Як ЗСУ Катеринівку…

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Підтримка України у світі

29 січня США оприлюднили санкційну "Кремлівську доповідь". У звіті значиться 114 російських політиків і 96 бізнесменів, які можуть потрапити під санкції.

До списку потрапило, зокрема, все керівництво адміністрації російського президента - глава адміністрації президента Антон Вайно, його заступник Сергій Кирієнко, прес-секретар глави РФ Дмитро Пєсков, помічник президента Владислав Сурков, прем'єр-міністр Дмитро Медведєв, спікер Держдуми В'ячеслав Володін, спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко, голова "Роснефти" Ігор Сечин, глава "Газпрому" Олексій Міллер, глава ФСБ Олександр Бортніков, підприємці Роман Абрамович, Олег Дерипаска, Євген Касперський, Сулейман Керімов, Володимир Потанін, Михайло Фрідман, Петро Авен, Аркадій і Борис Ротенберги, Геннадій Тимченко, Олег Тиньков.

США пояснюють публікацію "Кремлівської доповіді" реалізацією закону, ухваленого в США півроку тому.

Читайте також: Від Абрамовича до Суркова з Шойгу: Хто потрапив у "Кремлівську доповідь".

Також 29 січня спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що миротворчі сили ООН повинні мати доступ до кордонів на Донбасі.

"Сили ООН повинні мати більший мандат, аніж лише захист спостерігачів (ОБСЄ) і що вони матимуть доступ до всієї території, а не лише лінії зіткнення, на всю територію, включно з міжнародним кордоном. І цей кордон не є неконтрольованим. Він є контрольованим Росією наразі. А міжнародний кордон – коли з кожного боку його контролює одна зі сторін. Але зараз це не так", – сказав Волкер.

1 лютого було оголошено, що з початку війни Збройні сили України отримали міжнародної технічної й гуманітарної допомоги на суму 247 млн доларів.

Україні були передані радіолокаційні станції контрбатарейної боротьби різних типів, безпілотні літальні апарати, автомобілі на базі HMMWV і Toyota Land Cruiser різних типів, радіостанції Harris Falcon-III, прилади нічного бачення, польовий шпиталь EMEDS, речове, продовольче, медичне майно та обладнання.

Країни-партнери істотно сприяють розвитку військової інфраструктури, зокрема у створенні навчальних центрів: підготовки підрозділів Міжнародного центру миротворчості та безпеки, Сил спеціальних операцій, Центру морських операцій Військово-морських сил, розбудови логістичної інформаційної системи.

Допомагають іноземні фахівці й у реформуванні систем логістики та стандартизації наших Збройних сил. Очікуваний бюджет відповідного трастового фонду Організації північноатлантичного договору (НАТО) становить 4,1 млн євро. Країни-контрибутори тут – Бельгія, Данія, Канада, Нідерланди, Польща, Туреччина і Чехія.

Затримання диверсантів "Л-ДНР" та їх посіпак

29 січня на Донеччині правоохоронці затримали громадянина Росії, який разом з іншими бойовиками у 2014 році брав участь в окупації Слов'янська.

Майже чотири роки тому 43-річний чоловік приєднався до незаконного збройного формування. Згодом він разом з бойовиками виїхав до Донецька. Після повернення у Слов'янськ відносно нього було відкрите кримінальне провадження.

Затриманий розповів, що приїхав до Слов'янська ще до подій 2014 року і жив разом із місцевою мешканкою. Коли місто захопили, він звернувся до бойовиків та запропонував свою допомогу. Пособник терористів "працював" на блокпості, перевіряючи автотранспорт та людей. Згодом йому видали форму та автомат Калашникова.

Після звільнення міста чоловік разом з іншими найманцями виїхав до окупованого Донецька і певний час перебував у військовому таборі, розташованому на території шахти, а потім самовільно покинув його. Бойовик втік додому, на Росію, однак ані в фейковій "ДНР", ані у власній країні не прижився, та повернувся до Слов'янська.

Відносно підозрюваного відкрите кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 "Створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності" Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.

31 січня поліція Донеччини встановила особи трьох катів, які викрали та вбили чотирьох членів протестантської організації у Слов'янську в 2014-му році.

8 червня 2014 року близько 11-12 ранку до церкви, де зібралися її прихожани, увірвалися озброєні бойовики та забрали з собою двох братів 1984 та 1990 років народження та двох їх знайомих разом з їхніми автомобілями. Нападники прибули на автівці, яку напередодні "віджали" у одного з вірян. В машині одного з викрадених чоловіків терористи знайшли гроші в іноземній валюті та під приводом цього оголосили їх "американськими шпигунами".

Автомобілі забрали, а полонених помістили у бокс захопленої пожежної частини. Встановлено, що хлопців катували, а на ранок вивезли за місто та розстріляли з автоматів прямо в автівці, яка загорілася. Один чоловік згорів у машині, інші намагалися втекти, сховатися за кущами, але їх добили. Тіла потім були потайки вивезені та закопані в спільній могилі. А в цей час кати взяли у родичів чималу суму викупу "за звільнення бранців".

Було встановлено, що розстрілювали заручників троє терористів – двоє жителів Слов'янська та один з Макіївки. Під час окупації вони будували укріплення для бойовиків, чергували на блокпостах міста, а також займалися бандитизмом та вбивали людей. На членів релігійної організації спільників навів саме той, хто до цього відібрав автомобіль у одного зі служителів – "на потреби молодої республіки".

Наразі відомо, що всі вони після звільнення Слов'янська втекли в Донецьк, брали участь у бойових діях та числяться "героями ДНР".

Втрати бойовиків "Л-ДНР"

31 січня поблизу Світлодарська українські бійці "дали перцю" російським найманцям, що називають себе "казаками".

Всього ж упродовж тижня на Донбасі в бойовиків близько двох десятків "200-х" і вони активно готують нові кадри у якості "гарматного м'яса".

За інформацією групи "Інформаційний спротив", у тижневий період підтверджені втрати російських окупаційних військ на Донбасі склали 20 осіб.

В 1 АК (так звана "армія ДНР"): 3 омсбр (Горлівка) – п'ять військовослужбовців, 9 ошмсп мп (Новоазовськ) – дев'ять осіб, плюс ще один у 100 омсбр (Донецьк).

У 2 АК (так звана "армія ЛНР"): в 2 омсбр (Луганськ) ліквідовано двох вояків, а у 7 омсбр (Брянка) – троє.

Звільнення Новоолександрівки і Катеринівки

31 січня сили АТО повернули Україні Новоолександрівку Луганської області.

З 2015-го року опорні пункти на околицях села були крайніми позиціями українських захисників з одного боку та позиціями "ЛНР" з іншого. Але віднедавна українські воїни покращили своє тактичне положення, просунувшись на кілька кілометрів до лінії розмежування та взявши Новоолександрівку під свій контроль.

"У це село ми зайшли кілька днів тому. Противник періодично намагається повернути втрачені позиції – вдень працюють снайпери та стрілецька зброя, вночі – прострілюють із крупнокаліберних кулеметів, але ми вже міцно вчепилися за цей шматок землі", – розказав один із українських бійців.

Читайте також: Перемога в АТО: Що стоїть за звільненням Новоолександрівки (КАРТА).

А 2 лютого надійшла інформація про звільнення українською армією від терористів "ЛНР" села Катеринівка, що неподалік від окупованого Первомайська.

Обстріл будівлі "міноборони ДНР" у Донецьку

1 лютого в окупованому Донецьку невідомі обстріляли будівлю "міністерства оборони" бойовиків "ДНР". Інцидент стався близько 19:00 за місцевим часом. Постріл по будівлі було зроблено з РПГ.

РПГ був встановлений на саморобній тринозі і відповідно був оснащений саморобним дистанційним пультом управління. З допомогою радіосигналу був здійснений пуск. Стріляли з відстані 50 метрів. Ніхто не бачив момент установки саморобної триноги і момент пострілу.

За інформацією окупантів, так званий "міністр оборони ДНР" Володимир Кононов живий. Він звинуватив у трагедії українських силовиків.

Водночас, "Українське протистояння" (Ukrainian Resistance) стверджує, що обстріл проводівся в Донецьку партизанами, Які використовували російський вогнемет "Джміль", а не РПГ, як стверджують в "ДНР".

Але хто б це не був, нагнати страху на сепаратистських чиновників "Л-ДНР" – це вже міні-перемога.

Нова зброя Укропів

30 січня відбулися успішні перші льотні випробування нової ракетної техніки – української крилатої ракети наземного базування, яка здатна точно уражати наземні та морські цілі.

Це повністю українська розробка конструкторів державного підприємства "ДержККБ "Луч" у співпраці з іншими державними і приватними підприємствами ОПК України.

Це дозвукова ракета (тобто, літає на швидкості, меншій за швидкість звуку – 331,46 м/с в нормальних умовах). Схема польоту стандартна для крилатої ракети. На маршовій ділянці висота польоту становить 10-30 м, на кінцевій ділянці – 4-5 м.

Бойова частина – уламкова-фугасна. За рахунок оснащення різними типами головок самонаведення може вражати різні типи цілей. Як з відомими координатами, так і використовуватись у якості протирадіолокаційної ракети.

Довжина самої ракети з прискорювачем становить 5050 мм. ТПК з ракетою з хрестоподібним складним крилом може розміщуватися на наземних, морських або повітряних носіях.

Ракета спроможна забезпечити дальність стрільби по морській цілі у 280 км, а по береговій стаціонарній цілі – на більшу дальність. Дальність дії наших крилатих ракет та їх бойове спорядження не суперечать підписаним Україною міжнародним угодам для такого виду зброї.

Для України це дуже важлива подія, тому що після тотального роззброєння української армії відповідно до Будапештського Меморандуму, на озброєнні Збройних сил України не залишилося жодної крилатої ракети.

Читайте також: Перша крилата: Що собою представляє нова українська ракета "Нептун".

Як бачимо, і цей тиждень нового року виявився відносно вдалим: Україні вдалося здобути ряд перемог, як на полі бою, так і на психологічному та дипломатичному рівнях. Але найголовніше те, що ці перемоги ще на кілька кроків наблизили головну перемогу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme