Від Абрамовича до Суркова з Шойгу: Хто потрапив у "Кремлівську доповідь"

Мінфін США представив у Конгресі "Кремлівську доповідь" 

Від Абрамовича до Суркова з Шойгу: Хто п…

У доповіді перераховані імена російських чиновників і бізнесменів, які наближені до президента Росії Путіна.

Що це за доповідь

Закон "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій", підписаним президентом США Дональдом Трампом 2 серпня, де супротивниками назвали Росію, КНДР та Іран, містив параграф 241, що стосувався росіян. Згідно із ним не пізніше 180 днів після вступу закону в силу міністр фінансів повинен передати комітетам Конгресу детальну доповідь по російських "олігархах і напівдержавних структурах". 29-го січня якраз спливали 180 днів. Сам Закон був відповіддю на дії, зокрема, Росії в Україні. Але головним стимулом до його прийняття стало втручання росіян у президентські вибори США.

У "Кремлівській доповіді" задокументована вся російська верхівка, бізнесмени, родичі, а також їхні статки і закордонне майно. Критерієм відбору мала стати близькість цих людей до Путіна і режиму, "індикатори корупції", ділова активність, розмір капіталів і активи.

Читайте також: "Кремлівська доповідь": США дадуть змогу елітам "кинути" Путіна

Доповідь також описує зв'язки цих росіян з американською економікою, оцінює ефект можливих санкцій, може містити закриті графи.

Хто потрапив у "Кремлівську доповідь"

Всього - 210 імен, з яких 114 - чиновники, а 96 - бізнесмени.

Серед фігурантів списку - глава адміністрації президента Антон Вайно, його заступник Сергій Кирієнко, глава Міноборони Росії Сергій Шойгу, глава Генштабу Валерій Герасимов, прес-секретар глави РФ Дмитро Пєсков, помічник президента Владислав Сурков, радники Клименко і Глазьєв, спікер Держдуми В'ячеслав Володін, спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко, голова "Роснефти" Ігор Сєчін, глава "Газпрому" Олексій Міллер, глава ФСБ Олександр Бортніков, прем'єр-міністр Дмитро Медведєв, голова МЗС Сергій Лавров, глава Міненерго Олександр Новак, міністр транспорту Максим Соколов, глави Мінпромторгу і Мінкомзв'язку Денис Мантуров і Микола Нікіфоров, міністр сільського господарства Олександр Ткачов.

В "кремлівську доповідь" також потрапили глава "Новатека" Леонід Міхельсон, екс-глава "Россетей" Олег Бударгін, глава Росатома, "Інтер РАО" Борис Ковальчук, "РусГідро" Микола Шульгін, керівники держбанків ВТБ і Ощадбанк Андрій Костін і Герман Греф, голова ВЕБ Сергій Горьков, керівники РЖД, ОАК і "Аерофлоту", глава РОСТЕХ Чемезов, основний акціонер СУЕК і "Єврохіму" Мельниченко, а також глава "Яндекса" Аркадій Волож і колишній співвласник Mail.ru Group Юрій Мільнер .

Серед фігурантів "списку олігархів" підприємці Алішер Усманов, Роман Абрамович, Михайло Фридман, Сулейман Керімов, творець "Лабораторії Касперського" Євген Касперський, глава "Лукойлу" Вагіт Алекперов, Олег Дерипаска, голова "Татнафти" Наіль Маганов, віце-президент "Лукойлу" Леонід Федун, глава "Русснефти" Михайло Гуцерієв і його син Саїд Салам, Володимир Потанін, Михайло Прохоров, Аркадій і Борис Ротенберги, Геннадій Тимченко, Олег Тиньков, Віктор Вексельберг, Вадим Якунін. У список увійшли глава і співвласник Eurasia Drilling Олександр Джапарідзе і глава "Сургутнефтегаза" Володимир Богданов, Петро Авен, Пумпянський, Рашников, найбагатший росіянин Мордашов. До переліку також включено Гур'єва, засновника і співвласника мережі "Магніт" Галицького.

У несекретній частині доповіді говориться, що в список включені 96 "олігархів, стан яких, відповідно до надійних відкритих джерел, перевищує $1 млрд.

Чи будуть санкції?

Важливо, що для фігурантів потрапляння до доповіді не несе жодних юридичних наслідків. Жодні санкції проти цих людей (значна кількість із яких і так вже під санкціями) автоматично не вводяться. Рішення про останні буде приймати адміністрація США. Ризик потрапляння під них, звичайно, великий. Але наразі жодних обмежень щодо цих людей немає.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme