Клімкін не виключає виробництва в Україні власних ракет

Україна може почати виробництво необхідних балістичних і крилатих ракет, щоб захистити себе в умовах, коли Договір про ліквідацію ракет малої та середньої дальності (ДРСМД) більше не діє

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін ув інтерв'ю "Голосу Америки", передає Depo.ua.

Він вважає, що Москва "свідомо роками руйнувала договір" про ДРСМД, що призвело до "логіки гонки озброєнь".

"Ми маємо використовувати все, для того, щоб себе захистити. Логіка Росії – не для захисту Росії. Вона для того, щоб користуватися безпекою як товаром на відповідній біржі. Ця поведінка Росії призвела до нової логіки гонки озброєнь. Це – звичайно, оскільки й інші партнери будуть це робити. І в цій ситуації Україні потрібно буде відповідати на нові виклики. І ми маємо відповісти на них гідно, оскільки у нас є досвід, у нас є відповідний інтелект, і у нас є необхідність захищати нашу країну", – зазначив Клімкін.

"Ми вже маємо потенціал у сфері ракетної зброї. Які ракети нам будуть потрібні для майбутнього – вирішувати будемо ми", – підсумував він.

Нагадаємо, 21 жовтня 2018 року США розірвали договір з Росією про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, а з 2 лютого 2019 року розпочали процес його денонсації.

Президент Росії Володимир Путін у відповідь оголосив про призупинення участі Москви в цьому договорі.

Зазначимо, що якщо Росія не виконає свої зобов'язання за договором, через шість місяців США офіційно анулюють угоду.

Довідка: Угода підписана у 1987-му році президентами США та СРСР стала першою угодою щодо контролю за озброєннями, яка заборонила цілий клас озброєнь: крилаті ракети наземного базування з радіусом дії від 500 до 5000 кілометрів. Росія відкидає звинувачення у тому, що вона порушує угоду.

Прикладом порушення договору з боку Росії називають нові російські ракети 9М729. США не мають у Європі аналогів цієї зброї, яка здатна сягнути європейських столиць та військових баз США у регіоні за короткий проміжок часу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme