Путін заявив про вихід Росії з ракетної угоди

Росія призупиняє участь у Договорі про ліквідацію ракет середнього і меншого радіусу дії

Про це під час зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим і міністром оборони Сергієм Шойгу повідомив президент РФ Володимир Путін, передає Depo.ua з посиланням на його прес-службу.

"Наша відповідь буде дзеркальною. Американські партнери оголосили про те, що вони припиняють свою участь в Договорі, і ми припиняємо. Вони оголосили про те, що вони займаються НДР і НДДКР і дослідно-конструкторськими роботами, і ми будемо робити те ж саме", – зазначив Путін.

За його словами, Росія не розміщуватиме в інших регіонах світу зброю середньої і меншої дальності, поки там не з'явиться подібна зброя США.

Путін підтримав ідеї Міноборони про створення наземної версії пускових установок морського базування ракет "Калібр" і про початок робіт зі створення гіперзвукової ракети наземного базування середньої дальності.

Нагадаємо, Вашингтон готується розпочати з 2 лютого процес денонсації Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД), підписаного між колишнім Радянським Союзом і США у 1987 році. Якщо Росія не виконає свої зобов'язання за договором, через шість місяців Сполучені Штати офіційно анулюють угоду.

Президент США Дональд Трамп пообіцяв Росії військову відповідь на порушення ракетного договору. Також Трамп хотів би укласти нову ракетну угоду з ширшим колом учасників, ніж США і Росія

Північноатлантичний альянс підтримав вихід США з історичного договору про контроль над ядерними озброєннями епохи холодної війни.

Довідка: 21 жовтня 2018 року США розірвали договір з Росією про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.

4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео заявив, що Америка перестане дотримуватися Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) протягом 60 днів, якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань.

15 січня в Женеві відбулися міжвідомчі російсько-американські консультації щодо ДРСМД.

16 січня США заявили, що 2 лютого почнуть процес виходу з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

У НАТО стурбовані тим, що Росія не дотримується зобов'язань за Договором про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.

Водночас у МЗС Росії вважають неприйнятною вимогу США знищити всі ракети 9М729, які викликають у Вашингтона підозри в порушенні договору про ракети середньої і меншої дальності.

Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД) був підписаний лідерами США і СРСР в 1987 році і фіксує відмову сторін виробляти, використовувати і зберігати балістичні ракети наземного базування середньої (від 1 тис. до 5,5 тис. км) і малої (від 500 до 1 тис. км) дальності.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна