Держдеп США надіслав Путіну ноту щодо ракетної угоди і дав час подумати (ОНОВЛЕНО)

США заявляють, що зберігають за собою право відкликати свою заяву про вихід з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД)

Про це заявили у Держдепартаменті США, коментуючи заяву президента Росії Володимира Путіна про призупинення участі Москви в договорі, інформує Depo.ua з посиланням на РІА "Новини".

"США зберігають за собою право відкликати своє повідомлення про вихід з договору до кінця цього шестимісячного періоду. І ми були б готові розглянути це питання, якщо Росія повернеться до повного і дотримання (договору)", - сказав представник Держдепу.

Він зазначив, що "за відсутності такої зміни в поведінці Росії... рішення про вихід з договору залишиться в силі і договір припинить свою дію".

За його словами, протягом останніх 60 днів США продовжували взаємодіяти з Росією і союзниками щодо ракетної угоди.

Згодом МЗС Росії повідомив, що отримав ноту від Держдепу США про призупинення своєї участі в договорі і початок процедури виходу з нього.

Відзначається, що США оголосили, що не вважають себе зв'язаними зобов'язаннями щодо цього документу і можуть відкрито приступити до розробки, виробництва і розгортання заборонених угодою озброєнь.

Нагадаємо, 21 жовтня 2018 року США розірвали договір з Росією про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, а з 2 лютого 2019 року розпочали процес його денонсації.

Президент Росії Володимир Путіну у відповідь оголосив про призупинення участі Москви в цьому договорі.

Відзначимо, що якщо Росія не виконає свої зобов'язання за договором, через шість місяців США офіційно анулюють угоду.

Довідка: Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД) був підписаний лідерами США і СРСР в 1987 році і фіксує відмову сторін виробляти, використовувати і зберігати балістичні ракети наземного базування середньої (від 1 тис. до 5,5 тис. км) і малої (від 500 до 1 тис. км) дальності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme