Як регіонали здають Торецьк російським військам

Проблема сепаратизму в прифронтовому Торецьку виходить на новий рівень. Долучилися навіть ветерани

Як регіонали здають Торецьк російським в…

Ветерани Торецька захистили "ватне" блокування українських військових, яке відбулося 4-го липня, і закликали армію дати пояснення свого пересування містом, а саме - його центром. Також вони закликали начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області В'ячеслава Аброськіна, який відразу прибув у Торецьк в день блокування, а потім займався цією справою, вибачитися. Відповідне звернення нещодавно з'явилося на сайті міської ради, яке згодом було видалене. Писалося воно в акурат до приїзду в місто голови Донецької обласної державної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського, який був присвячений подіям 4-го липня.

Найбільш цікаве у зверненні ветеранів про "неповагу військових" до міської влади, а саме мера Слєпцова, оскільки його не поставили до відома стосовно пересування армії. Ну і слова про "щит" і розміщення військових у центрі міста - знакові. Оскільки, як ми раніше вже писали, саме через чутки про розміщення українських позицій у центрі міста і можливе їхнє "накриття" зі сторони окупованої Горлівки, і сталося блокування переміщення сил АТО мітингом зі 100 чоловік.

Чому в Торецьку ветерани Слєпцова виступили проти української армії - фото 1

Під час зустрічі Жебрівського з представниками місцевої влади Торецька, головами підприємств, місцевих ветеранських та громадських організацій, губернатор закликав підтримувати в місті стабільність, розповів про спецоперацію поліції проти "ватників", пообіцявши, що вона продовжиться. І це не дивлячись на те, що операція носить провальний характер. 

Загалом під час зустрічі, на якій був присутній мер Торецька Слєпцов, котрий в 2014-у році відкрито підтримував "ДНР", було багато скарг на "ватність" місцевої влади. Активіст громадської організації "Твоє Нове місто" Андрій Грудкін зазначив, що "місцева влада ніяк не сприяє стабілізації ситуації в місті", нагадавши про 2014-й рік і підтримку Слєпцовим "звернення народу до київської хунти". Лунали заяви щодо "гоніння патріотів" у місті з боку місцевої влади, відсутності патріотичного виховання у школах, а також "ДНРівських розмов" на місцевих ринках.

Чому ветерани виступили проти армії

"Ми теж патріоти і знаємо, що армія - продукт народу. Ми не проти розміщення армії. Але хотіли б, щоб це було не в центрі міста. Крім того, вони не погодили це з місцевою владою. Сепаратистських настроїв серед ветеранів немає. Ми за єдину Україну", - зазначає один із авторів ветеранського листа. 

Сам лист Павлу Жебрівському приніс мер міста Слєпцов і в губернатора, як він сам зазначив, "залишки волосся встали дибки". Жебрівський пообіцяв, що СБУ тепер дасть оцінку даній ситуації. 

Але в цілому варто зазначити, що мер Слєпцов, який керує містом з 1998-го року, має серйозний вплив на ветеранські організації, які в тому числі використовував свого часу для передвиборчих агітацій. Саме тому ветеранські організації і підтримали акцію з блокуванням військових. Більше того, за інформацією активістів, вони підтримували "шабаш" 2014-го року, агітуючи за "ДНР". 

У свою чергу сам мер Слєпцов запевняє, що 4-го липня він заспокоював людей і намагався зробити все, щоб "ватний" мітинг розійшовся.

Чи була техніка в центрі Торецька

За словами активіста Андрія Грудкіна, у день "ватного" мітингу, військові, які розквартировані в місті, зупинилися, щоб просто поїхати далі. Але з цього зробили провокацію. 

Навіщо приїхав Жебрівський

Звичайно, після подій 4-го липня губернатор не міг не приїхати в місто. Але сталося це майже за 10 днів після ватного блокування. Більше того, гучна спецоперація, яку заздалегідь проанонсував Жебрівський, швидше стає провалом, ніж боротьбою із сепаратизмом. Пошук зачинщиків "ватного бунту" продовжиться. Це, швидше за все свідчить про те, що серед восьми затриманих раніше їх немає (двоє з них отримали виправні роботи). 

Від Жебрівського лунали слова, що активна громадськість має допомогти владі, стати допоміжною ланкою в комунікації військових із людьми. Також Жебрівський поставив задачу представникам військово-цивільного співробітництва зустрітися із колективами місцевих шахт, а також скликати надзвичайну сесію. Силовики мають таки знайти зачинщиків "ватного" бунту, а також ще раз перевірити діяльність мера Слєпцова. Оскільки, за словами Жебрівського, стосовно звинувачень на адресу мера він може давати оціночні судження. А займатися справою має прокуратура. 

Візит Жебрівського виглядав здебільшого як звичайний піар, не більше. Оскільки головну проблему, яка існує в Торецьку, він не вирішує. У місті, в якому українські телеканали є лише в людей із кабельним та супутниковим ТБ, а в інших вони російські та сепаратистські, бо телевежу захопили терористи, зустрічами з трудовими колективами шахт питання не вирішиш. Звичайно, можна довго дискутувати стосовно відсутності комунікації між військовими та населенням, мовляв, через це є непорозуміння. Але головна причина - відсутність української пропаганди і підтримки проукраїнських активістів у місті. Про дані проблеми влада мовчить, мабуть, сподіваючись, що перевірки та зустрічі з шахтарями радикально змінять їхнє проросійське бачення, оскільки шахтарі теж активно брали участь у подіях 2014-го року і мітингу проти військових, зокрема "Шахти ім. Святой Матрони Московськой".

Також дуже дивує, що до мера Слєпцова досі не приставили співробітника СБУ, який мав би контролювати кожен його крок.

Проблема Торецька в майбутньому без радикальних дій влади, а не зустрічей у стилі "нью совка", буде поглиблюватися. І гібридні експерименти, які ставить Росія в місті, продовжаться. Складається враження, що влада банально не знає, як змінити світогляд прифронтових деокупованих територій, населення яких у своїй більшості досі сумує за СРСР і бачить порятунок на Росії. За великим рахунком території українські лише завдяки силовикам, але не ментально. Як зазначив голова торецької організації "Твоє нове місто" Володимир Єлець, лише 20% населення міста є проукраїнським. Давайте, мабуть, говорити з шахтарями, проводити виховні бесіди і вони відразу стануть патріотами. Абсурд? Ні, ставлення влади. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme